Art & Kulturë

Piktori serb i dedikon një vepër arti shqiptarëve, por ky është çmimi marramendës i shitjes së saj

Piktori i njohur serb, Paje Jovanoviç, ka pikturuar një vepër arti ku shfaqen dy burra shqiptarë me costume tradicionale, emri i të cilës është “Dy roje para portës”. Kjo pikturë është shitur në ankandin e shtëpisë së njohur londineze “Sotheby’s” me një çmim marramendës prej 465 mijë paund, që i bie 530 mijë euro. “Dy […]

Muzika metal vjen me një super koncert në kryeqytet

Më 5 maj do të vijë një super event në Tiranë, ku do të organizohet një koncert i dedikuar muzikës metal. Për të gjithë adhuruesit e rrymës metal, do të vijnë Syrgjyn, Aten, Nihil, Anbar dhe Sore Mountain, për të sjellë një maratonë të muzikës metali, duke sjellë një atmosferë plot energji dhe argëtim. Mos […]

Future Gigs/ Kampionati i parë për fëmijë në fushën e teknologjisë vjen në Shqipëri

Më 12 maj, për herë të parë në vendin tonë, do të vijë “Future Gigs”, kampionati i parë për fëmijë në fushën e teknologjisë, i cili do të implementohet tërësisht nga një grup simpatik profesionistësh të rinj, mësues të talentuar dhe studentë të arsimit profesional. Një grup fëmijësh të moshës 10-14 vjeç, të cilët zotërojnë […]

E marta vjen me muzikë latine

Tek Bla Bla, mbrëmja e së martës i dedikohet të gjithë të apasionuarve pas muzikës latine. Java niset me energji të reja, ku do ju presin disa nga animatorët më të njohur të kërcimeve latine, që do të bashkohen me ju për një natë të gjatë plot emocion dhe muzikë. Më 1 maj, prej orës […]

Natyra Fest 2018, në Gramsh

Natyra Fest 2018 vjen edhe këtë vit më fuqishëm me itinerare të reja, destinacione mbresëlënëse të cilat presin vetem të zbulohen dhe eksplorohen nga ju që doni natyrën, aventurën dhe një dozë adrenaline. Më 26-27 Maj, jeni shumë të mirëpritur të na bashkoheni. Krahas itinerareve që bëtë vjet, do ju inkurajonim të provonit ndonjë destinacion […]

Festa e Lumit të Shalës 19-20 Maj

Erdhi dita e nje super feste ne Lumin e Shales, aty ku eshte cilesuar si “Tailanda shqiptare”. Nje feste mes kanionit gjarperues ku pervec muzikes live do kemi miliona yje qe do na shoqerojne qe pasqyrohen ne lumin e kristaleve te bores qe ndodhet ne Alpet tona. Do te jene dy dite argetim, lundrimi, pikniku, […]

Një ditë të hapur mbi punësimin

Jeni duke kërkuar një vend pune? Dëshironi të ndryshoni punë? EPPC Albania do të organizojë Destinacionin Punë – një ditë të hapur mbi punësimin ku të gjithë të interesuarit për një pozicion të ri pune, për një pagë më të mirë, për të përfituar një përvojë të re dhë për një hap më shumë në […]

Hemingway Fan Club Albania organizon sot: Swing Marathon Edicioni i 3-të

Hemingway Fan Club Albania organizon: Swing Marathon 3rd edition International Jazz Day – 30 Prill 2018. Swing Lovers, gjithçka gati për kthim në kohë! 12 orë muzikë, udhëtim, ngjyra dhe shumë dashuri, si gjithmonë. Dëshironi të dini më tepër? E zbuloni vetëm në Hemingway bar, ku do të mësoni rreth programit dhe detaje të tjera […]

Sport/ CrossCountry 2018 – Raundi i tretë

Bike Club Tirana me mbështetjen e Agjencisë së Parqeve dhe Rekreacionit – Bashkia Tiranë, organizojnë Raundin e III të Kampionatit Kombëtar “Crosscountry 2018”. Starti i garës do të jetë i përbashkët nga liqeni i Saukut të Vjetër në ora 11:00. Numri i pjesëmarrësve është i limituar max. 60 persona. Mos e humbisni, më 6 maj, […]

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).