Art & Kulturë

NATË BEQARËSH

Jeni lodhur nga flirtimi virtual dhe ju kap ankthi të takoni njerëz të rinj?Shkoni në klube dhe e keni të vështirë të kuptoni nëse dikush që ju pëlqen është i/e shoqëruar?Dhe sapo ju vjen mundësia të flirtoni me dikë ju lidhet goja? Mos vazhdoni më kështu! Bashkohuni me ne në Natën e Beqarëve të Dielën […]

I LOVE MY BUSINESS

Përmirëso çdo aspekt të jetës: Biznesin, Karrierën, Marrëdhëniet, Shëndetin, Mendimet… I LOVE MY BUSINESS, 28 & 29 Prill – Do jenë dy ditë me informacione të vlefshme ku do marrësh përgjigjet për shumë pyetje dhe dilema që mund të kesh për jetën tënde! Në Pallatin e Kongreseve do përfitosh teknika, strategji dhe mbi të gjitha […]

SOUTH DOOR FESTIVAL

Stop everything and check out our FINAL lineup! 🚀 🪐We’re beyond excited to bring you an unforgettable weekend filled with amazing performances from some of the best artists in the world 🌎 Get ready to sing your heart out and dance like there’s no tomorrow!

EPITAFI I PERIKLEUT

Demokraci”Epitafi i PerikleutPremierë, me 28 prill, ora 19:00, në hollin e teatrit.Drejtor: Enke FezollariDrejtor artistik: Jozef ShirokaSkenograf: Divni GushtaAsistent drejtor: Astrit Fani, Gjovalin KolajInterpretojnë nxënësit, produkt i #You’Theater Festival, organizuar nga teatri “Migjeni”: Klara Kinkaj, Evis Muriqi, Erisona Hoxhaj, Aron Uligaj, Arlind Jetari, Mikea Çarkaxhia, Ameli Krosaj.Kjo shfaqje do të marrë pjesë në Festivalin Rinor Ndërkombëtar […]

POEZI PËR PRIDE

Poezi për Pride- merr pjesë në një punëtori 2 ditore me artistë, poetë dhe aktivistë për të krijuar postera, thirrje dhe poezi për Paradën e Krenarisë 2023. 💥1 & 2 Maj te Bulevard Art Media Institute🌈 💥Poetry for Pride: Hajde to a two-day workshop with artists, poets, and activists to make posters, chants, and poetry […]

EVROPIANËT E RINJ

Teatri Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli” dhe Qendra Multimedia (Prishtinë) prezantojnë: GADJO(evropianët e rinj) – premierë më 28 Prill 2023, ora 20:00Dramë nga Jeton Nezirajregjia: Blerta Nezirajaktorë: Edona Reshitaj, Juli Emiri, Verona Koxha, Rafael Hoxhaj, Blend Sadiku, // kompozitor: Jindrich Cizekkostumograf: Blagoj Micevski // koncepti vizual dhe skena: Mentor Berisha // realizimi i skenografise: Beqo Nanaj […]

RETRO BAZAR

Planet për këtë fundjavë?✨RETRO BAZAAR✨në sheshin “Skënderbej”, 29 Prill! 😍 🤎Kthehemi pas në kohë me koleksionin e mjeteve RETRO, pazarin vintage të punimeve artizanale, artefakteve, punime artistike me metal, dru e qeramikë, orendive të vjetra, si dhe një hapësirë dedikuar traditës folklorike shqiptare si pjesë e identitetit tonë kombëtar e si një aset kulturor! 📀📺🎞️📻 […]

AMPLE

Ju presim të enjten në Lezhë, pranë Hotelit të Gjuetisë, në orën 13:00. Eventi është në proces akreditimi nga ASCK për Mjekë Familje, Mjekë Specialistë dhe Farmacistë! Nëse do jeni pjesë fizikisht, ju lutem të regjistroheni paraprakisht në www.ample.al/evente. Faleminderit @farmanetalbania , Viatris, @alb_global_pharma , R-Pharm @healthaid_albania dhe Alkaloid që besoni në Ample dhe mbështesni edukimin në vazhdim të profesionistëve të […]

KRISTI KARNAKAQE

Dita e parë e Panairit “Ditët e Bujqësisë 2023” do mbyllet me music live nën shoqërinë e @kristikarkanaqe 🎶 🫵 Mos e humbsni mundësinë për të vizituar panairin më të madh dedikuar bujqësisë aty ku bujqësia ndodh. Jo vetëm biznes, jo vetëm informim dhe ndërgjegjësim, jo vetëm mundësi për të zgjeruar rrjetin e bashkëpunëtorëve dhe për të […]

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).