Art & Kulturë

Horoskopi Javor 6 – 12 Korrik 2020

Dashi 21 Mars – 19 Prill Me fillimin e javës jeni të favorizuar nga planeti i Saturnit dhe do e keni më lehtë të filloni dhe përfundoni ndonjë projekt afatgjatë dhe fitim prurës. Edhe ndikimi i planetit të Hënës do ju përqafojë dhe këtë javë do e kaloni shumë mirë me miqët apo kolegët tuaj. […]

Horoskopi Javor 29 Qershor – 5 Korrik 2020

Dashi 21 Mars – 19 Prill Këtë javë ju mund të jeni më prekës se zakonisht. Nëse e gjeni veten duke u kapur ndaj të tjerëve, veçanërisht partnerit tuaj ose dikujt me të cilin jetoni, përpiquni të bëni një hap prapa. Mos lejoni atë që dikush tjetër ju thotë të ndikojë në sjelljen tuaj nëse […]

Horoskopi Javor 22 – 28 Qershor 2020

Dashi 21 Mars – 19 Prill Dielli vazhdon të lëvizë nëpër shtëpinë tuaj të familjes, duke ju kërkuar që t’i kushtoni vëmendje ndjenjave të caktuara që shfaqen në lidhje me ato me të cilat jetoni. Prapavajtja e kthimit të Neptunit mund të hedhë dritë mbi gjërat që mund të keni humbur, dhe potencialisht dikush që […]

Horoskopi Javor 20-26 Prill 2020

Dashi 21 Mars – 19 Prill Dashuria: Mjedisi sentimental i jetës tuaj duket se është e vetmja gjë e sigurt për ju për momentin. Në fakt, ju do të keni një partner nga ana juaj, të cilit mund t’i mbështeteni në çdo kohë. Megjithatë, për fat të keq, do të ketë disa vështirësi për t’u […]

Horoskopi javor 30 Mars – 5 Prill 2020

Dashi 21 Mars – 19 Prill Dashuria: Këtë javë do të jeni në humor për argëtim, do të jeni në qendër të vëmendjes dhe mund të bëni miq të rinj dhe zbulime të reja. Harmonia mbretëron suprem në marrëdhënien tuaj, dhe nëse e doni gjysmën tuaj tjetër nuk do hezitoni ta tregoni. Përveç kësaj, Marsi […]

Horoskopi Javor, 23 – 29 Mars 2020

Dashi 21 Mars – 19 Prill Gjatë kësaj jave do ju realizohen të gjitha ëndrrat dhe do i shihni gjërat me një sy tjetër. Nëse keni një lidhje jeta juaj nuk do jetë shumë e mirë. Shpeshherë do jeni nën tension dhe do keni debate të forta me partnerin. Mos u nxitoni në asnjë mënyrë […]

Horoskopi Javor 16 – 22 Mars 2020

Dashi 21 Mars – 19 Prill Dashuria: Kjo javë do të jetë ideale për zhvillimin e një historie dashurie dhe ndoshta për konsolidimin e saj. Do të vendosni gjithashtu pasion të madh në miqësi dhe marrëdhënie me të tjerët. Për zemrat e vetmuara hapet një periudhë pozitive, takimet do të jenë të shumta dhe shumica […]

Horoskopi Javor, 2 – 8 Mars 2020

Dashi 21 Mars – 19 Prill Dashuria: Fillimi i javës premton të jetë jo e mirë, veçanërisht nga pikëpamja sentimentale. Disa çështje akoma ju shqetësojnë. Ju nuk jeni të prirur të ndryshoni mendimet tuaja në asnjë mënyrë dhe nuk i toleroni ata që marrin një qëndrim këmbëngulës ndaj jush. Do të ketë disa situata me […]

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).