Art & Kulturë

OPEN AIR CHRISTMAS

ë #OpenAirTirana zgjedhim filmat më të këndshëm vetëm për ju! 🎄🍿🔥🍾Jo vetëm kaq, por te NE nuk mungon as atmosfera e mrekullueshme krijuar nga vetë ju, kokoshkat, zjarri dhe pijet për të ngrohur shpirtin… Këtë javë do të mund të shihni:🎬E Hënë, 19 Dhjetor6pm – What’s Your Number8pm – Crazy Stupid Love🎬E Martë, 20 Dhjetor6pm – Devil […]

TEK BUNKERI

A e dini se cfarë ndodh me gratë e një qyteti ku cmimet e shportës janë rritur në mënyrë të papërballushme, ku qeratë janë shumë të larta, burrat përballen me shkurtimin e vendeve të punës në fabrikë dhe policia është duke trokitur në cdo derë për të kapur hajdutin? 🎭“Tek Bunkeri” ju fton në një […]

LIVE SET SHKODRA ELEKTRONIKE

Shkodra Elektronike are Kolë Laca and Beatriçe Gjergji. Their music is an electronic reinterpretation of the traditional music of their hometown, Shkodra. It’s a perfect combination between dance and roots music, a simple and crazy trick to make everyone in the room sing and dance. Dj Set by Hektor Jubani (Shkodra All Night Long)

MELTY DISCO

We have one last gem for this year. Melty Disco 🫠🪩is back this Friday December 23.Don’t miss out!

EVENT PREZANTUES

Rinia dhe Pjesëmarrja 🙋🏻‍♀️🙋🏻 Shihemi nesër pranë zyrave të Kongresit Rinor Kombëtar ora 17:30 🕠 në aktivitetin e organizuar në kuadër të #TiranaEYC22 ku në fokus janë të rinjtë si ndërmjetës dhe aktorë kyc të politikave rinore. 🙋🏻🙋🏼‍♀️ 📌 Ky projekt shqyrton hapësirat të cilat mund të shfrytëzohen prej angazhimit rinor për zhvillim demokratik të qëndrueshëm.

TAKIMI I PARË

Premierë e re në teatrin Migjeni.Në datat: 21, 22 Dhjetor⏱ 18:00 “Takimi i parë” Frymëzuar nga Austin WinsbergRegjia: Ina MorinajSkenografia dhe kostumografia: Divni GushtaPërpunimi muzikor: Blend DoçiGrafik dizajn : Dea Tafili Interpretojnë: Jozef Shiroka, Krist Lleshi, Rita Gjeka Kacarosi “Mjeshtër i Madh”, Fritz Selmani, Savjana Vjerdha, Aleksandër Prenga, Nikolin Ferketa. Biletat i gjeni pranë teatrit […]

KANDIDATURAT

Shumë shpejt do të mësojmë cilat janë veprat më të mira letrare e studimore për vitin 2021!🟢 Çmimet Kombëtare të Letërsisë po afrojnë!

NGJARJET 19 – 23 DHJETOR

Njihuni me aktivitetet e javës që po vjen! Të martën- diskutim me @eledfaguTë mërkurën- Mbrëmje poetikeTë enjten- Teatër dhe Christmas market.Të premten- Ekspozitë karikaturash nga @endribeqo Shihemi Tek Vila jonë!

FEST 61

Të gjithë qytetarët që dëshirojnë të shijojnë live netët e muzikës së Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar, kanë mundësi të blejnë biletat online ose fizikisht në sportele. Shitja e biletave ka nisur për të katërta netët magjike që pritet të sjellë muzika e lehtë shqiptare, ku qytetarët do të mund t’i blejnë online […]

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).