Art & Kulturë

Petë sfoliat me pulë dhe brokoli

Përbërësit:1 petë sfoliatë1 filetë pule150 g brokoli i zier150 g djathë Gouda2 lugë parmigianoKripëPiperE verdhë vezeFara susami Përgatitja: Ziejmë filetën e pulës dhe brokolin, i presim në copa të vogla së bashku me djathin. Vendosim në tavë petën sfoliatë, e mbushim me pulën, brokolin dhe djathrat, e rregullojmë shijen me kripë dhe piper. Presim anët e […]

Si ta përgatisni reçelin e portokallit

Portokalli është i pasur me fibër dietike, minerale dhe vitamina. Shija e portokalleve të freskëta nuk ka të krahasuar dhe është gjithnjë tërheqëse. Ky frut përmban pak kalori dhe asnjë gjurmë yndyre apo kolesteroli. Portokalli është i pasur me fibër dietike, minerale dhe vitamina. Një kokërr e vetme përmban 170 substanca të ndryshme mirëbërëse dhe […]

Konsumoni arra dhe nuk do të plakeni kurrë

Një studim i ri ka zbuluar se konsumimi i arrave lufton plakjen. Studiuesit nga Spanja dhe Kalifornia zbuluan se ngrënia e arrave nga të rriturit e shëndetshëm kishte pak efekt në funksionimin e tyre, ndërsa efekti më i madhe ishte tek të rriturit e moshuar që pinë duhan. Studimi përfshiu afërsisht 640 të moshuar, me […]

Video/ E shpejtë dhe e shijshme, si të bëni sufle

Përbërësit që ju duhen janë: gjalp, vezë, vanilje, sheqer, çokollatë dhe pak kripë. Kaq! 1. Fillimisht shkrini çokollatën 2. Pastaj përgatisni tavat e vogla ku do të vendosni ëmbëlsirën. Pasi t’i keni lyer anët e tyre me gjalpin e shkrirë, hidhini sheqer. 3. Rrihni të bardhat e vezëve derisa të bëhen në formë shkume 4. […]

COVID-19/ Ministria e Shëndetësisë: 21 raste të reja, shkon në 539 numri i të prekurve

Ju bëjmë me dije se ka vijuar puna në terren për identifikimin e rasteve të reja dhe gjurmimin e kontakteve të rasteve, të konfirmuara pozitive. Në 24 orët e fundit janë testuar 253 persona të dyshuar me COVID-19. Nga rezultatet e testimeve janë konfirmuar 21 raste pozitive me COVID19. Nga rastet e reja 11 i […]

A rikthehet koronavirusi?

Qendrat e Koresë së Jugut për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (KCDC) raportuan tëpPremten se 2.1% e pacientëve të shëruar nga koronavirusi kanë rezultuar sërish pozitivë. Nga 7,829 pacientë të cilët u shëruan prej Covid-19 dhe u çliruan nga izolimi, 163 janë përsëri pozitivë. Aktualisht është e paqartë përse ndodh ky rikthim i virusit, një […]

Lëngjet e frutave që ju forcojnë imunitetin

Lëngu i portokallit: Lëngu i portokallit jo vetëm që ka veti anti-inflamatore, por konsumimi afatgjatë shoqërohet gjithashtu me kolesterol të ulët, tregojnë disa studime. Studime të tjera gjithashtu tregojnë se pirja e disa gotave me lëng portokalli parandalon inflamacionin që mund të shkaktohet nga një vakt me yndyrë të lartë, sipas studimit në vitin 2017 […]

Omletë në furrë

Omleta në furrë ka të paktën dy avantazhe së pari nuk ju duhet ta ktheni disa herë për ta skuqur dhe nuk duhet të përdorni aq shumë vaj. Duke e bërë kështu përveçse një nga ushqimet tuaja të preferuara edhe një alternativë shumë të shëndetëshme. Përbërësit: 3-4 vezë 15 gjethe borzilok 120gr djathë kaçkavall 50gr salsiçe […]

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).