Art & Kulturë

SOUND BY ITRE+TATU

This Friday, one of the hottest crews in town , is taking over Arté.@itrejatul + @_ta.2_ will bring the groove over the dance-floor. Don’t miss out! @artehotelboutique@originalsalbania

TION WAYNE

Tion Wayne në Tiranë 📌 12 Tetor, Sheshi Nënë Tereza 🎵Rapper-i i njohur 🇬🇧britanik i Hip Hop vjen për herë të parë në Tiranë , ku disa nga hitet e tij si, Grind Don’t Stop dhe Can’t Go Broke, e kanë bërë atë shumë të ndjekur nëpërmjet 🎥videove të tij virale. 👉 We’re here because […]

TRIO REVE

Trio Rêve sjell koncert me veprat e kompozitorëve: ÇESK ZADEJA, PRENK JAKOVA, TONIN HARAPI, ALEKSANDËR LALO, KUJTIM LARO, LIMOS DIZDARI, RAMADAN SOKOLI, PALOKË KURTI, ARBANA FEJZO Trio RêveAdem Hasani, pianoDardan Osmanaj, violinëIgert Zeqiri, violoncelë Armand Broshka, drejtues artistik Elbasan, 24 shtator, 19:00 Teatri SkampaPogradec, 30 shtator, 18:00 Sheshi I TrëndafilaveVlorë, 1 tetor, 19:00 Teatri Petro […]

JAVA E KULTURËS KINEZE

Shqipëria Mikpret Kinën 🇨🇳 Java e Kulturës Kineze 🇨🇳/ 26- Shtator – 02 Tetor 2022 Shfleto për të njohur programin. ______ Albania Welcomes China 🇨🇳 Chinese Culture Week 🇨🇳/ September 26 – October 2, 2022 Swipe to see the program.

Gratë e Kazanovës

“Gratë e Kazanovës” në TKOB! Për herë të parë në hollin e #TKOB për publikun shqiptar vjen një vepër teatrale, në kuadër të bashkëpunimit shumëdimensional të Teatrit Kombëtar të Operës me botën e artit shqiptar. “Gratë e Kazanovës”, komedi nga Jean- Claud Danaud, me regji nga Andia Xhunga dhe protagonistë Indrit Çobani, Rozana Radi dhe Andia Xhunga, […]

CAVALLERIA RUSTICANA

Teatri Kombëtar i Operës, Baletit dhe Ansamblit Popullor, prezanton produksionin e ri të “CAVALLERIA RUSTICANA” – opera me një akt e kompozuar nga Pietro Mascagni. CAVALLERIA RUSTICANA, një opera rrëmbyese në çdo dinamikë një historie dashurie, tradhëtie e hakmarrjeje, vjen për publikun shqiptar në datat 30 Shtator, 1 dhe 2 Tetor ora 20:00. ❇️Biletat shiten […]

TE LINDET NJE NERI

Me 23,24,25 shtator ne orën 19.00 ne ” @teatrimetropol1 tetor ne Pogradec3 tetor ne ” @teatrimigjeniPerformance “Te Lindet Nje Njeri”Millosh Gjergj Nikolla “MIGJENI”

KRISTAL

KRISTAL”💎 🎼Një koncert i veçante si muzika e tij gjithë shije dhe elegance!⤵️ 🎻Portreti instrumental i kompozitorit Endri SinaNgjitet në skenë nga artistët dhe miqtë e tij Korçarë⤵️ 🗓 Dt 23.09.2022🕖Ora 19:00 Teatri “Andon Zako Çajupi “ Korçë Ju presim❗️

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).