Art & Kulturë

Kuarteti Paganini vjen në Durrës për një performancë që nuk duhet humbur

Kuarteti Paganini u krijua në 1978 me iniciativën e Bruno Pignata,violinistit të njohur Italian,i cili koncertonte me “Guameri del Gesu”” violinën legjendare që i përkiste Paganinit,duke synuar prezantimin dhe publikimin e pjesës më të njohur të krijimeve për muzikë dhome të Paganinit, gjë që u bë në bashkëpunim të ngushtë me Institutin e Studimeve Paganiniane […]

Eugent Bushpepa

Të enjten, kemi kënaqësinë të mirëpresim EUGENT BUSHPEPA Live! Dyert hapen në 20:00📌 @tunelterrace3h

Novelat Grafike Shqiptare

Në datat 27, 28, 29, 30 qershor në sallën “American Corner” të Bibliotekës Kombëtare do të organizohet një seminar trajnimi me ekspertë të huaj. Për këtë trajnim është firmosur një marrëveshje bashkëpunimi midis Universitetin “Bahcesehir” (BAU), në Stamboll dhe Ministrisë së Kulturës. Trajnimi do të zhvillohet në sallën “American Corner” të Bibliotekës Kombëtare për katër […]

Venera & Lindi

@oborri_gastroclubSa e bukur është dashuria kur ajo vallëzon në këngët e bukura të Veneres dhe Lindit 💃E të bukura janë këngët, i bukur është Oborri dhe akoma më e bukur do jetë e premtja në mbrëmje. 🔥Ju presim të premten, datë 1, ora 20 e 30. VIVA OBORRI!!!

Java e kulturës turke

Shqipëria Mikpret TurqinëJava e Kulturës Turke🇹🇷 / Nga data 29 Qershor – 7 Korrik. Shfleto djathtas për tu njohur me programin. __________ Albania Welcomes Turkey🇹🇷Turkish Culture Week🇹🇷 / From 29 June to 7 July. Swipe to the right to see the program.

Portreti i Dorian Greit

Takohemi për të folur rreth 📖 Portreti i Dorian Greit më 3️⃣0️⃣ Qershor – 18:30 në ambientet e @qendradua Të ftuar në takimin e muajit janë:👉 @klodianbrici – Përkthyes👉 @hysnik_ – Pedagog i letërsisë Një pasdite mes miqsh, librave 📚 & një ☕️ të ngrohtë!***Me mbështetje të @edyn_albania@weareedyn@ndi_albania#WeareEDYN***PS: Rezervoni vendin tuaj 👉📩

Muzika e re vokale

Koncert me vepra te reja per vokal dhe shoqerim instrumental.Vepra nga Thoma Simaku, Hajg Zacharian, Endri Sina, Isak Shehu, Dorian Cene, Ajet Cekici, Enis Mullaj, Kris Sopiqoti, Arjan Brahimi, Aulon Naci, Eriona Rushiti, Klodian Qafoku, Andi Bajraktari30 Qershor19:30

Qershor java 5

Java V@openairtirana ka kombinuar humor shqip dhe të huaj, nga fjalët e mimikat e pazëvendësueshme të Pallatit 176 deri tek tematikat moderne të vitit 2021 😉 Ju presim:👉E Hënë “Interstellar”👉E Martë “Pallati176”👉E Mërkurë “Mulan”👉E Enjte “Two lions heading to Venice”👉E Premte “Eurotrip”👉E Shtunë “What happens in Vegas”👉E Dielë “Lilo & Stitch”

Humus & Tangata

TRUPA E BALETIT TË TKOB & BALETI KOMBËTAR I KOSOVËSHUMUS, TANZMINIATUREN & TANGATA29 & 30 QERSHOR, ORA: 20:30SKENA E TKOB Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit në bashkëpunimit me Baletin Kombëtar të Kosovës sjell 3 balete në 2 netë. ✅ Në datën 29 dhe 30 qershor në skenën e TKOB interpretohen nga trupa e baletit […]

Golden Night

Këtë të mërkurë shkëputuni nga rrëmuja e qytetit dhe shijoni muzikën live tek @chateu_fasel29 Qershor21:00Free Entry!

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).