Koncert “Karajfilat e Shkodrës”

Muzika shkodrane zbret në Amfiteatrin e Tiranës.Legjendat e muzikës qytetare Mukades Çanga, Myfarete Laze, Bujar Qamili e Bashkim Alibali vijnë së bashku me artisët...

BLINI FEST

31 GUSHT - 1 SHTATOR BLINI PARK. Pas suksesit te ketij sezoni ku mijra turiste vizituan cdo dite Park Blini ne Lumin e Shales, tashme...

Dita Muze Memorial Kampi i Internimit Nr. 6, Tepelenë

Më 23 gusht, në Ditën Europiane të Përkujtimit të Viktimave të Sistemeve Totalitare, AIDSSH ne bashkepunim me Bashkine Tepelenë, të mbijetuar, institucione dhe shoqëri...

“Rrënimi” nga Leonard Veizi.

Miq të Librit. Në ambientet e librarisë “Art’s” në Tiranë, organizohet prezantimi i romanit të ri “Rrënimi” shkruar nga Leonard Veizi. “Tornado rrënuese e tranzicionit...

Ekspozitë Arkivore e Përndjekjes Komuniste në Tepelenë

Autoriteti për Informimin mbi Dokumentet e ish-Sigurimit të Shtetit Organizon Ekspozitën me titull “Persekutimi Komunist në zonën e Tepelenës”Pjesë e kësaj ekspozite do të...

Parku Arkeologjik i Amantias, në interesin e turistëve të huaj

Një nga destinacionet kryesore turistike për Qarkun e Vlorës është parku arkeologjik i Amantias.Kryeministri Edi Rama, përmes rrjetit social “Facebook”, ndau një video me...

Prezantohet Galaxy Note 9. Gjithçka që duhet të dini

Samsung Note 9 tani është njoftuar zyrtarisht dhe Matt Swider nga TechRadar ka pasur disa përshtypje mbi pajisjen. Këtu janë mendimet e tij mbi...

Dhjetë librat që duhen lexuar, sipas Helena Kadaresë

Shkrimtarja dhe përkthyesja e njohur shqiptare, Helena Kadare, ka përzgjedhur 10 libra të cilët vlerëson se duhen lexuar nga shqiptarët. Lista me arsyetimet përkatëse...

Shkodra Jazz Festival

MË 26 KORRIK NË SHKODËR

Domate të mbushura: Drekë ideale e lehtë verore!

Domatja e mbushur mund të jetë shtesë gjellëve me mish apo me mish peshku apo edhe gjellë kryesore me të cilën shkon shkëlqyeshëm me...

Kajsia një frut i mrekullueshëm

-Kajsia është një frut e cila është e pasur me shumë vlera ushqyese. Përveç përdorimit në guzhinë për përgatitjen e ëmbëlsirave të ndryshme kajsia...

Koncerti Veror i Orkestrës dhe Korit të të rinjve të Tiranës

Prej disa javësh në qendrën TEN, fëmijë e adoleshentë i kanë dhënë ngjyra të tjera jetës kulturore në qytet 🎈. Puna, përkushtimi dhe gjallëria e...

Video e Javes

Filter
Power by

Download Free AZ | Free Wordpress Themes