Art & Kulturë

EQUINOX

EATSnBRUNCHWinterSeason… its coming back…SUNDAY 27

MISTO

‼️MISTO ‼️✍️Autor | Naun Shundi🎭𝘙𝘦𝘨𝘫𝘪𝘴𝘰𝘳 | Françeska Hysi𝘐𝘯𝘵𝘦𝘳𝘱𝘳𝘦𝘵𝘰𝘫𝘯𝘦̈:Ermir Jonka | Kleard Gërmenji | Enisa HysaAs/regjisor | Jurgen Dervishi𝘚𝘬𝘦𝘯𝘢 & 𝘒𝘰𝘴𝘵𝘶𝘮𝘦𝘵 | Stivi Rapo🗓➡️26-27 𝗡𝗲̈𝗻𝘁𝗼𝗿 & 2-3-4 Dhjetor | 𝗢𝗿𝗮 𝟭𝟵:𝟬𝟬📍𝘛𝘦𝘢𝘵𝘳𝘪 privat “Zonja e Bujtinës” Teatri Privat “Zonja e Bujtines”🎫𝗥𝗲𝘇𝗲𝗿𝘃𝗶𝗺𝗲 & 𝗕𝗶𝗹𝗲𝘁𝗮𝗧𝗲𝗹 /📱➡️ 0692396314ℹ️𝘉𝘪𝘭𝘦𝘵𝘢 𝘬𝘶𝘴𝘩𝘵𝘰𝘯 300 𝘭𝘦𝘬ë.🎭“Misto” një dramë me nota humori, ose një komedi me […]

KONCERTI

KONCERTI ‼️✍️Autor | Gazmend Krasniqi.🎭𝘙𝘦𝘨𝘫𝘪𝘴𝘰𝘳 | 𝑀𝑎𝑟𝑠𝑒𝑙 Greva𝘐𝘯𝘵𝘦𝘳𝘱𝘳𝘦𝘵𝘰𝘫𝘯𝘦̈:Ervis Saliasi | Algiona Aga𝘚𝘬𝘦𝘯𝘢 & 𝘒𝘰𝘴𝘵𝘶𝘮𝘦𝘵 | Ened Kuka🗓➡️23-24-25-26-27 𝗡𝗲̈𝗻𝘁𝗼𝗿 | 𝗢𝗿𝗮 𝟭𝟵:𝟬𝟬📍 𝘛𝘦𝘢𝘵𝘳𝘪 Kombwtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli”🎫𝗥𝗲𝘇𝗲𝗿𝘃𝗶𝗺𝗲 & 𝗕𝗶𝗹𝗲𝘁𝗮𝗧𝗲𝗹 /📱➡️ 0695717746 ose në inbox.𝘉𝘪𝘭𝘦𝘵𝘢 𝘬𝘶𝘴𝘩𝘵𝘰𝘯 300 𝘭𝘦𝘬ë.𝑂𝑟𝑎𝑟𝑖 𝑖 𝑏𝑖𝑙𝑒𝑡𝑎𝑟𝑖𝑠𝑒̈ 𝟬𝟵:𝟬𝟬 – 𝟭3:𝟬𝟬 𝗱𝗵𝗲 16:00 – 𝟭𝟵:𝟬𝟬🎭Ai dhe Ajo po përgatisin një koncert, koncertin i cili do […]

EMIGRANTET

Emigrantët nga Slavomir Mrozhek në @teatrimetropol në datat 28 Nëntor deri në 2 dhjetorMbështetur nga#fontiiteatritperterinj@teatrikombetareksperimental@ministriakultures Regjia : @antikriksInterpretojnë : @silviogoskova blendi.arifiAs. Regjisori : @silvi.brahimatajKostumografia: fatjonacilajSkenografia : @antikriks

WORKSHOP MJEDISI DHE SHËNDETI

Organizata INAC ju fton të merrni pjesë në aktivitetin e përmbyllës të nismës “I’m Healthy” në kuadër të projektit “Të jetuarit shëndetshëm”. Ky aktivitet do të zhvillohet në formën e një workshopi me 30 të rinj pjesëmarrës mbi tematikën “Mjedisi dhe Shëndeti”. Workshop-i do të zhvillohet në datën 4 Dhjetor, ora: 11:00 në Krastë, Elbasan.Përgjatë […]

KRYEQYTETI EUROPIAN I RINISË

#TiranaEYC2022 mirëpret Ceremoninë e Shpalljes së Kryeqytetit Evropian të Rinisë për vitin 2025 🎉🎉🎉 ➡️Fuenlabrada, Spanjë; Izmir, Turqi; Lviv, Ukrainë; dhe Tromsø, Norvegji. Në 23 Nëntor, 13:00-15:00 ⏰ Ju ftojmë të bëheni pjesë e panairit të hapur për t’u njohur me programet e qyteteve që konkurrojnë për çmimin EYC 2025. 💥Shihemi të Mërkurën.

TIRANA SPEAKS JAZZ

Sheshi Bukureshti përballë bar Hemingway dhe📍Fusha Ali Demi do të shndërrohen mbrëmjen e 24 nëntorit📆, në skena për koncertet me performanca live 🎸🎷🎹🎶nga artistë dhe banda të njohura si Andi Kongo, Jazz Quintet, Giliola and Band, Loré, Peter Pan Quartet, Besa Kaziu.Hyrja eshte e lire.Koncerti nis ne oren 19:00⏰ por festa ne shesh, fillon më […]

SILO

This Saturday for all electronic music enthusiasts, we will have a performance by our special local dj SILØ and the international, our beloved, SABB. CHECK-IN to enjoy it! • Sheshi i Akademise se Arteve Grab your ticket now:gowild.al

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).