Art & Kulturë

Foto nga Festa e Birrës në Korçë

Korça mirëpriti mbrëmjen e djeshme natën e parë të Festës së Birrës, eventi më i madh festiv veror. Në mbrëmjen e parë të Festës së Birrës pjesëmarrësit e shumtë në Pazarin e Vjetër shijuan një atmosferë festive duke u argëtuar nën ritmet e muzikës me njëri-tjetrin dhe duke shijuar gatimet tradicionale nën trokitjen e gotave […]

ZĂ Fest në Theth

ZĂ Fest, këtë vit, do të zhvillohet në natyrën e mahnitshme të Thethit më 2, 3 dhe 4 gusht. Delegacioni i BE-së në Shqipëri shprehet krenar që do të mbështesë edhe këtë vit ZĂ Fest. Edicioni i parë i “Zâ Festival” u zhvillua në vitin 2017 në Theth, në vendin ku frymojnë humbur thellë këngët […]

Koncert me Tre Tenorët. Ja kur

Në kuadër të edicionit të shtatë të festivalit SKENA E MUZIKËS SERIOZE SHQIPTARE, i organizuar nga shoqata Alegretto u ftojme qe te ndiqni koncertin Gala TRE TENORET, ku do të performojë një ndër emrat më prestigjioz botëror: Tenori Josif Gjipali bashkë me Mjeshtrin e Madh tenorin Kastriot Tusha të shoqëruar nga Enea Cerashi dhe violinisti […]

Aktivitetet e së dielës në Sheshin “Nënë Tereza”

Siç u vendos, festimet për Ditën e Verës do të zhvillohen të dielën më 17 Mars. Shtyrja e festimeve u bë për shkak të motit me shi më 14 Mars. Të dielën në sheshin Nënë Tereza do të jenë këto aktivitete: • SUMMER FEST 17:00 – 19:00 • SUMMER CONCERT 19:00 – 21:00 • SUMMER […]

Asgjë Sikur Dielli! Meqë po vjen Halloween

Natën e të mërkurës në 31 Tetor, festojmë bashkë me Asgjë Sikur Dielli, në një party Glam Fashion. Vishuni me skinny leather pants, jepini make up-it tonalitet popstari, lyeji flokët me rozë ose jeshile, hidh krahëve xhaketën, vër syzet e diellit dhe hajde ta festojmë me stil Halloween-in. P.s Nëse ke mundësi dhe mund të […]

Oret e Lumturise te Urgjenca Garage

Orët e Lumturisë te Urgjenca Garage janë nga e enjtja në të shtunë çdo ditë pas orës 20:00. Kaloni një mbrëmje të këndshme, blini një pije dhe merrni edhe një tjetër falas. HAPPY HOURS – ORET E LUMTURISE – Çdo ditë nga ora 20:00 deri në 22:00.

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).