Art & Kulturë

Foto/ Ja si do të duket stadiumi i ri!

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka postuar ditën e soteme disa foto nga stadiumi i ri Kombëtar i sapo rindërtuar në kryeqytet. “Air Albania Stadium” duket se ka marrë edhe dorën e fundit të përgatitjeve, ndërsa pritet të hapet për ndeshjen Shqipëri-Francë që do të luhet të dielën më 17 Nëntor.

Ndahet nga jeta ikona e Kombëtares shqiptare

Lajm i hidhur për futbollin e Tiranës dhe Kombëtares. Sot është ndarë nga jeta Fatmir Frashëri një nga ikonat e futbollit bardheblu dhe Kobëtares tonë. Frashëri vuante prej kohësh nga një sëmundje e rëndë e cila më pas i ka marrë edhe jetën. Ndërsa para disa vitesh ka kalaur edhe një infarkt kardiak.Fatmir Frashëri u […]

Digital Photography Tips

Aenean tincidunt dictum volutpat. Suspendisse potenti. Duis sit amet venenatis turpis, a finibus metus. Maecenas eu ex aliquam, sollicitudin sem non, pulvinar sem. Donec in magna vel ex ult ricies lobortis. Duis euismod aliquet ipsum eu imperdiet.

The International Food & Drink

Aenean tincidunt dictum volutpat. Suspendisse potenti. Duis sit amet venenatis turpis, a finibus metus. Maecenas eu ex aliquam, sollicitudin sem non, pulvinar sem. Donec in magna vel ex ult ricies lobortis. Duis euismod aliquet ipsum eu imperdiet.

Lamtumirë Ali Mema…

Pas një sëmundje të rëndë, është ndarë nga jeta në moshën 76 vjeçare ish-futbollisti i Tiranës dhe Kombëtares, një prej figurave më të spikatura të futbollit shqiptar, Ali Mema. Ali Mema do të mbetet në memorien e sportdashësve shqiptar si një nga mesfushorët më të shkëlqyer të brezit të Tiranës së viteve 60-70, teknik dhe […]

Shkarkohet Panucci

Federata Shqiptare e Futbollit ka ndërprerë zyrtarisht bashkëpunimin me trajnerin Christian Panucci. “E falenderojmë trajnerin Panucci për punën e zhvilluar deri më tani dhe i urojmë suksese në vazhdimin e karrierës”, thuhet në njoftimin e FSHF. Ekipi kombëtar në ndeshjen e dytë zyrtare eliminatore kundër Andorrës në transfertë do të drejtohet nga Ervin Bulku dhe […]

Nëse je në Tiranë, merr miqtë e familjen dhe shkoni tek Liqeni të shtunën

Në kuadër të Samitit të Diasporës më 2 Mars në Parkun e Liqenit Artificial do të vijë aktiviteti “Sporte Ujore në Park”. Një ditë ndryshe dedikuar sportit, natyrës së bukur shqiptare dhe jetesës aktive. Nëse je në Tiranë, merr miqtë e familjen dhe shkoni tek Liqeni.

Shtegu i Gjelbër 2019

EDS Foundation me mbështetjen e Agjencisë së Parqeve dhe Rekreacionit organizon garën “Shtegu i Gjelbër 2019”. Gara Mountain Bike do të jetë e tipit Individual CrossCountry Marathon. Starti do të jetë individual nga sheshi Skënderbej dhe finishi në Golem. Gjatësia e trajektores 65 km. Ndarjet e kategorive: P1- Profesionist Junior, P2- Profesionist Elite, PV- Profesionist […]

Sport/ CrossCountry 2018 – Raundi i tretë

Bike Club Tirana me mbështetjen e Agjencisë së Parqeve dhe Rekreacionit – Bashkia Tiranë, organizojnë Raundin e III të Kampionatit Kombëtar “Crosscountry 2018”. Starti i garës do të jetë i përbashkët nga liqeni i Saukut të Vjetër në ora 11:00. Numri i pjesëmarrësve është i limituar max. 60 persona. Mos e humbisni, më 6 maj, […]

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).