Art & Kulturë

VALË

“Valë” është një portret i jetës së ndërthurur të gjashtë miqve, në nëntë faza të ndryshme të jetës së tyre, nga fëmijëria e deri në pleqëri. Në një realitet herë më të butë e herë më të ashpër e të dhunshëm, por kurrsesi të lehtë, Suzana, Ronda, Xhini, Bernardi, Nevil dhe Luis – protagonistët e […]

NJERIU QË PA VDEKJEN ME SY

Nata e pestë e #YoutheaterFestival në teatrin “Migjeni”24-Shkurt 2023⏰-17.00Hyrja e lirëShkolla “Oso Kuka” vjen me shfaqjen “Njeriu që pa vdekjen me sy”Regjia – Merita SmajaInterpretojnë; Arlind Jetari, Sidrit Doda, Ardlan Sterkaj, Azra Zhabjaku, Armela Mema, Igli Neziri

LEHAR

Eclectic Saturday is back this time with Italian Don @leharmusic ( @multinotes , @dynamic , @afterlife_ofc )Alongside him is @jaybasha (@plipki.records ) who’s taking care of a more then a heated warm up!

ATOMIC FEELINGS

Friday Night | @radioblogtirana night with ⚡️ olsi_____ & @ujpagaz Kick off your weekend in style in the home of dancers with the most eclectic selection of #darkdisco and more! 🔥 ‼️ FREE ENTRY ‼️

MICHEL CLEIS

The secret is out! ❤️‍🔥@secretsociety_scs proudly presents the iconic @michel.cleis 🪩 this SATURDAY 🪩 @tunelmusicvenue together with our dear local @pol_canaj [ @silur_records ]⚡️ We invite you to discover a deeper sound and let the music take control of your body! 🔊 Hear Michel drop his iconic anthems and throw down never-before-heard tracks and remixes! 📣 Michel Cleis has come a long way since […]

KATËRMBËDHJET VJEÇ DHËNDERR

Nata e gjashtë e #YoutheaterFestival në teatrin “Migjeni”25-Shkurt 2023⏰-17.00Hyrja e lirëShkolla “At Gjon Karma” Gur i Zi, vjen me shfaqjen “Katërmbëdhjetë vjeç dhëndër ”Regjia – Aleksander PrengaInterpretojnë; Filip Toni, Erald Lahi, Ledia Filipi, Melisa Rama, Gjovan Rroku, Kledis Cafi, Elona Alija, Laura Paloka, Xhesika Hila, Egli Rrustemi, Amelja Kapaklija, Laura Lazri

KLUBI I LIBRIT KADARE

Të dashur miq, “Shtëpia Studio Kadare” ju fton në takimin e “Klubit të Librit Kadare” ku sëbashku me përkthyesin, gazetarin e kritikun Ben Andoni, do të bisedojmë mbi shkrimtarin Danilo Kiš, jetën, veprën e tij dhe marrëdhënien e miqësisë me Ismail Kadare! ♥️📖Ju mirëpresim! Të enjten dt. 23 shkurt, ora 18:00 ☕️🫖📚 Rr. e Dibrës, […]

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).