Art & Kulturë

ÇIFTI I LUMTUR

K O M E D I A ” Ç I F T I I L U M T U R ” N E S H T E P I N E E M J E D E S N E K U K E L, B A S H K I A V A U […]

VALSI I LUMTURISË

Dashamirës, miq, partnerë dhe vullnetarë të Tek Bunkeri, ju mirëpresim në një natë shumë të veçantë nën tingujt e muzikës popullore qytetare te regjistruar në pllaka gramafoni, po ashtu dhe performance live nga Enris Qinami! 💿 Muzike me pllaka shqiptare kenduar nga: Nexhmije Pagarusha-Lucie Miloti-Ibrahim Tukici-Anita Take-Vace Zela-Zejnel Doli-Ismet Peja-Mazllum Myezini-Nyzafete Shala-Saz’iso-Groupe Arbereshe Di Lungro. […]

JAVET KULTURORE GJATË MUAJIT SHTATOR

Bëhuni gati për të njohur përmes kulturës Britaninë e Madhe🇬🇧, Suedinë🇸🇪, Egjiptin🇪🇬 dhe Kinën🇨🇳.🗣 Mos humbisni koncertet leximet, shfaqjet dhe shijet që vijnë nga larg.🗓 Festa rifillon në 1 shtator

KLUBI FEMINIST I LIBRIT

“KLUBI FEMINIST I LIBRIT” •ORGANIZON TAKIMIN E GJASHTË• 🌹Me pjesëmarrjen e Aida Baros 🗓 30 gusht 🕛 Ora 18:00 📍”Shtëpia Muze Kadare” 📖 Diskutojmë librin “Ema” – Jane Austen

GUSHT JAVA 5

Merr një shok/shoqe dhe eja nën qiellin e hapur të 🌿🌌liqenit të Tiranës sapo të bjerë muzgu…⁣⁣🎬Duke filluar nga sot, #OpenAirCinema sjell për ju listën e re të filmave më të pëlqyer që do të mund të shihni këtë javë:⁣📌29 Gusht – Due Date (2010)⁣📌30 Gusht – Rruga për në El Dorando (2000)⁣📌31 Gusht – Dirty Dancing […]

Italiae

Nga Alinarët tek mjeshtrat e fotografisë bashkëkohore📅 1 Shtator 202218:00Ekspozita është falas dhe do të qëndrojë e hapur nga data 2 deri më 25 shtator 2022 nga ora 9:00 deri në orën 19:00

Ekspozitë: Nga Alinarët tek mjeshtrat e fotografisë bashkëkohore

“Italie. Nga vëllezërit Alinari tek mjeshtrat e fotografisë bashkëkohore“ është një ekspozitë e konceptuar me dëshirën për të rrëfyer përmes fotografisë, bukurinë dhe shumëllojshmërinë e italianëve dhe të Italisë, e peizazheve dhe forcës krijuese të saj. Një Itali në shumës, mbi të cilën ndër vite, ka ndalur vështrimi i fotografëve, shumë të ndryshëm mes tyre […]

FRYMË NËN FRYMË

Frymë Nën Frymë Memela ALIJA Koncert recital në pianoIN MEMORIAM Me 27 Gusht, ora 11:00, në Teatrin “Migjeni”Hyrja e lirë.

APOCALYPTICA

Bëhuni gati të përjetoni më të mirën e grupit të veçantë nga Finlanda 🥳Mos e humbisni shansin për të përjetuar live ndjesinë e muzikës së… APOCALYPTICA 🔥 Më 29 gusht, ora 20:00 📍Amfiteatri i Tiranës.

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).