Art & Kulturë

KLUBI FEMINIST I LIBRIT

“KLUBI FEMINIST I LIBRIT” •ORGANIZON TAKIMIN E RRADHËS• 🗓 31 MARS 🕛 Ora 17:00-19:00 📍”Librari Onufri” 📚Diskutojmë së bashku librin “Fëmijëri e thinjur” – Zhaneta Barxhaj

JETOJ SEPSE KRIJOJ

“Jetoj sepse krijoj.” – Gjelosh Gjokaj Ekspozita “Maestro Gjelosh Gjokaj” sjell koleksionin më të madh të veprave të artistit, ekskluzivisht në #COD ‼️ 🗓 1 prill 2023⏰ 18:00📍 Holli Protokollar, COD Hapur për publikun në datat: 03 – 30 prill 2023

VJOSA N’FEST

Edicioni I dyte I festivalit po afron..The second edition of the festival is coming…

BORIS BREJCHA

TICKETS ON SALE NOW! 🚨www.enterevents.al ⚡️This is it! The moment you’ve been waiting for has finally arrived: THE ONE, THE ONLY – @borisbrejcha is coming to Tirana for the first time ever!⁣⁣ ❤️‍🔥Passion, beats, & happiness: come together with us and step into the world of Boris Brejcha. Immerse yourself in his unique musical journey. Secure your […]

EUROPA IME / MY EUROPE

“EUROPA IME / MY EUROPE”Collective Exhibition 🗓 Tuesday, 28th of March, 2023 at 4pm 16:👉Europe House,📍Papa Gjon Pali II st. Tirana (Al). Participants:/ Erblina Dalipi / Albi Yzo / Desara Ndoci / Elona Sylyku / Ened Kuka / Era Bajo / Erisa Breznica / Albina Fetahu / Kristi Simo / Dhurata Begolli / Gresa Gashi […]

SPECIAL OLYMPICS ALBANIA

Special Olympics Albania ju fton të Luajmë të Unifikuar, në Kupën e Gjithëpërfshirjes në disiplinën e Basketboll 3×3 duke festuar aftësitë e atletëve tanë në kuadër të titullit “Tirana Qyteti Evropian i Sportit 2023”. Së Bashku do të takohemi në datën 8 Prill, pranë Parkut Olimpik Feti Borova me gjimnazet / organizatat dhe klubet sportive […]

ITALIAN SCREENS

Kinemaja e re italiane në Tiranë 28 – 30 Mars 2023 Instituti Italian i Kulturës ka kënaqësinë të prezantojë Italian Screens – Kinemaja e re italiane në bashkëpunim me Ambasadën e Italisë, Bashkinë e Tiranës dhe @tiranafilmoffice pjese e Agjencise se Industrise Kreative.Kinemaja e re italiane mbërrin në Tiranë me ITALIAN SCREENS, një përmbledhje e filmave të […]

NIGHT OF THE CHAMPIONS

A jeni gati ??? 👊🏼NIGHT OF THE CHAMPIONS 8👊🏼🗓️30 PRILL 2023📍Pallati i Sportit Flamurtari Vlore ‼️ STAY TUNED ‼️

BURRNESHA

Qendra Multimedia në Teatrin Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli” në Tiranë Më 31 mars, 1 dhe 2 prill do të jemi në Tiranë me tri shfaqjet tona: Burrnesha, Pesë Stinët e Armikut të Popullit dhe Kthimi i Karl Majit. Të gjitha shfaqjet fillojnë nga ora 20:00. Çmimi i biletës: 500 lekëTelefoni për rezervime: 069 571 7746Orari […]

ME NE JO PËR NE

Ndeshje basketbolli, në kuadër të 21 Marsit, Ditës Botërore të Sindromës Down! 😍 A je gati të bashkohesh 𝗠𝗲 𝗡𝗲? Bli biletën tënde dhe ndaj emocionet e një ndeshje basktebolli. Dhurata më e mirë në ditën tonë është të jesh tifozeria jonë ❤️ 21 Marsi është zgjedhur si Dita Botërore e Sindromës Down duke qenë […]

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).