Art & Kulturë

“Gjithçka është stil”: Kultura dhe sporti bashkohen në një

“Gjithçka është më shumë se një garë, është stil” – Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro. Federata Shqiptare e Aeronautikës nderoi dje pasdite në një mbrëmje Gala, Xhonatan Islamin me titullin “Sportisti i Vitit 2017”. Ky aktivitet u zhvillua në ambientet e Ministrisë së Kulturës. “Sporti dhe Arti kanë shumë të përbashkëta. Qëllimi më i rëndësishëm është […]

Nuk do ta besoni se sa është çmimi që Beyonce kërkon për të kënduar në dasmë

Një nga ditët më të rëndësishme të një çifti të dashuruarish është medoemos dita e dasmës së tyre. E tillë është edhe për futbollistin e njohur Gareth Bale, i cili do të martohet pas disa muajsh në Itali. Sportisti ka filluar që të planifikoj ditën më të rëndësishme të jetës së tij, duke filluar që […]

Vjen nata finale e Albania Enduro Series

Bashkia Tiranë, së bashku me mbështetjen e Agjencisë së Parqeve dhe Rekreacionit, organizon më datë 31 dhjetor garën finale të Albania Enduro Series. Kjo është një garë e hapur për të gjithë çiklistët amatorë dhe profesionistë mbi moshën 15 vjeçare, në kategorinë e Mountain Bike. Ajo do të zhvillohet nga ora 08:00 – 19:00, në […]

Enduro Dual Track, Kupa e Republikës 2017

Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit – Bashkia Tiranë në bashkëpunim me Federatën Shqiptare të Motoçiklizmit sjellin më 9 Dhjetor në Dajt Kupën e Republikës 2017. Axhenda: Ora 08:00 deri 09:30 – Regjistrimi në garë, marrja e numrave, parkimi i motorrëve. Ora 09:30 deri 10:00 – breafing spjegues i garës. Ora 10:00 – Prova të lira […]

Java e pare e Kategorise Superiore

Kete jave fillon Kategoria Superiore. Ndeshja e pare luhet midis kampioneve ne fuqi Kukesi dhe debutuesve ne superiore FK Kamza. Ja java e pare e Kategorise Superiore: E Shtune 16:00 FK Kukesi vs FK Kamza 19:00 FK Skenderbeu vs Flamurtari FC 19:00 KF Teuta vs KS Luftëtari E Diele 16:00 FC Lushnja vs KF Vllaznia […]

Nis shitja e biletave për ndeshjen Shqipëri – Lihtenshtejn

Federata Shqiptare e Futbollit njofton të gjithë të interesuarit se ka filluar sot shitja e biletave për sfidën e rradhës së kombëtares, Shqipëri – Lihtenshtejn, e cila do të zhvillohet në datë 2 shtator ora 18:00 në stadiumin “Elbasan Arena”. Kuqezinjtë, nën drejtimin e trajnerit të ri Christian Panucci, vazhdojnë rrugëtimin me këtë ndeshje kualifikuese […]

Girl’ Ride Style tek Sheshi Skënderbej sot

Kryeqyteti ynë tashmë ka marrë pamje tjetër. Hapësira publike, parqe, korsi bicikletash, koncerte dhe evente artistike në sheshin Skënderbej. Vajzat e kryeqytetit duan vec të argëtohen me kënaqesinë që jep bicikleta. Destinacioni i rradhës-Pazari i Ri. Kodi i veshjes-buzëqesh. Qellimi i xhiros-shijo momentin Ladies…where are you? P.S: Be colorful.

Xhaka: Jam i lumtur, shpresoj të fillojmë mirë Premier Ligën

Arsenali fitoi në finale të Superkupës së Anglisë (FA Community Shield) ndaj Chelseat dhe pas takimit foli Granit Xhaka. Shqiptari u zgjodh lojtari i ndeshjes, ndërsa premtoi se skuadra do vazhdojë të punojë fortë. Xhaka duke dhënë intervistën pas ndeshjes “Kemi pasur një para-sezon të mirë, paraqitja e sotme ishte hapi i parë për sezonin […]

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).