Art & Kulturë

Programi i filmave në kinema për këtë javë në Tiranë

Nën interpretimin e Dwayne Johnson, Naomie Harris e Malin Akerman, “Rampage” ngjitet premierë më 12 prill në sallën e kinamësë Imperial e Cineplexx. Një film fantashkencë me përbindësha, “Rampage” është bazuar mbi video-lojrat me të njëjtin emër nga Midway Games. David Okoye ka një marrëdhënie shumë të ngushtë me George, gorillën jashtëzakonisht inteligjente, për të […]

Programi i filmave në kinema për këtë javë në Tiranë

“The Foreigner” rikthen aktorin legjendar Jackie Chan në ekranin e madh televiziv, të cilin do të keni mundësi ta ndiqni premierë që prej datës 15 mars në kinemanë Imperial, Millenium dhe Cineplexx. Filmi flet mbi një biznesmen (portretizuar nga Jackie), i cili kërkon drejtësi kur vajza e tij vritet gjatë një akti terrorist. Gjithçka do […]

Programi i filmave në kinema për këtë javë në Tiranë

“Red Sparrow” është një film aksion me një kast brilant aktorësh, si Jennifer Lawrence, Joel Edgerton, Mary-Louis Parker, etj dhe do të vijë premierë në kinematë Millenium, Imperial e Cineplexx më 1 mars. Ky film tregon historinë e balerinës ruse Dominika Egorova, e cila është trajnuar kundra vullnetit të saj për të qenë pjesë e […]

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).