Art & Kulturë

Java e pare e Kategorise Superiore

Kete jave fillon Kategoria Superiore. Ndeshja e pare luhet midis kampioneve ne fuqi Kukesi dhe debutuesve ne superiore FK Kamza.

Ja java e pare e Kategorise Superiore:

E Shtune
16:00 FK Kukesi vs FK Kamza
19:00 FK Skenderbeu vs Flamurtari FC
19:00 KF Teuta vs KS Luftëtari
E Diele
16:00 FC Lushnja vs KF Vllaznia
19:00 KF Partizani vs KF Laçi

Pas kualifikimit per ne fazen e grupeve te Europa League korcaret shihen si favorite per t’u shpallur kampionet e sezonit te ardhshem 2017-2018.
Lufta per titullin kampion kete vit do perqendrohet midis Skenderbeut, Partizanit dhe Kukesit.
Me ekipin nga kryeqyteti qe kerkon te fitoje titullin kampion pas 24 vitesh, te fundit e ka fituar ne sezonin 92-93.

 

Leave a reply

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).