Art & Kulturë

Programi i filmave në kinema për këtë javë në Tiranë

“The Foreigner” rikthen aktorin legjendar Jackie Chan në ekranin e madh televiziv, të cilin do të keni mundësi ta ndiqni premierë që prej datës 15 mars në kinemanë Imperial, Millenium dhe Cineplexx. Filmi flet mbi një biznesmen (portretizuar nga Jackie), i cili kërkon drejtësi kur vajza e tij vritet gjatë një akti terrorist. Gjithçka do […]

Eliza Dushku tashmë edhe producente, realizon filmin mbi piktorin e famshëm amerikan

Aktorja e famshme me origjinë shqiptare, Eliza Dushku dhe vëllai i saj Nate Dushku, kanë prodhuar një film mbi fotografin e njohur amerikan Robert Mapplethorpe. Nën regjinë e Ondi Timoner, ky film i dedikohet një prej fotografëve më të diskutuar në historinë amerikane. Premiera e filmit do të bëhet në prill, gjatë festivalit të njohur […]

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).