Art & Kulturë

Angelin Preljocaj – Trait d’Union & Création 2017

Ambasada e Francës ka kënaqësinë t’ju njoftojë mbi vënien në skenë të spektaklit të ri të koreografit Franko-Shqiptar Angelin Preljocaj më 4 tetor 2017 në Pallatin e Kongreseve në Tiranë. Bëhet fjalë për Premierën ndërkombëtare të krijmtarisë së tij të re, e cila mbahet ende “sekret”, e shoqëruar nga rimarrja e duo-s mashkullore të vitit […]

Dita Ndërkombëtare e Vallëzimit

Dita Ndërkombëtare e Vallëzimit – 29 Prill, Parku Rinia & Sheshi “Shën Tereza”. Maratonë Vallëzimi në Park -15 orë vallëzim, ku çdokush mund të ndihet artist. Të gjitha zhanret e muzikës, nga popullore, klasike dhe ritmet më moderne, ftojnë qytetarët e Tiranës të bëhen pjesë e këtij aktiviteti.

Reja Latin Party III

Mendon se mund të kërcesh? “Reja Latin Party III” është eventi i radhës. I/e vogël apo i/e madh, i/e martuar apo beqar/e, rëndësi ka të duash të kërcesh dhe eja në Re! Nuk ka rëndësi nëse i di hapat e latineve apo ende jo, sepse instruktorët e “Via Latina” dhe “Zumba Fitness NS” do të […]

Bachelor NIGHT, më 8 Korrik tek Top Hill Tirana

Senati Akademik i Fakultetit te Ekonomise organizon mbremjen e fundit festive ,per studentet e vitit III Bachelor …. Para se te nisemi zyrtarisht per ne tregun e punes dhe te halleve,na duhet nje takim i fundit me koleget e se ardhmes dhe bashkevuajtesit e 3 viteve ,tashme te hedhura pas ! Nuk do diskutohet per […]

Sonte në Arena Club, Dafina Zeqiri

Në Arena Club, mbrëmjen e sotme do të jetë e ftuar këngëtarja e famshme Dafina Zeqiri. Për të gjithë ju që e keni Dafinën këngëtaren tuaj të preferuar, mos mungoni sonte në Arena Club tek Rruga e Elbasanit, rrethrrotullimi i Saukut në krah të djathtë.

“Të kërcejmë kundër gjuhës së urretjes” më 30 Qershor tek Rruga e Dibrës

New Vision dhe rrjeti i “Hate Fighters” ju ftojnë në organizimin e aktivitetit të kërcimit hip-hop (flash-mob) me temë: “Të kërcejmë kundër gjuhës së urretjes” . Qëllimi kryesor i rrjetit të Hate fighters është luftimi kundër urrejtjes online dhe offline ,duke përdorur metoda kreative me përfshirjen e sa më shumë të rinjve ,duke u mbledhur […]

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).