Art & Kulturë

FOTO/ Lançohet koleksioni më i ri i fustaneve nga stilistja kosovare

Stilistja kosovare Vjollca Llapashtica, me rastin e 7 vjetorit të krijimit të markës së saj, ka prodhuar një koleksion prej 7 fustanesh madhështor. Secili prej fustaneve është dizenjuar në mënyrë unike, me materiale të ardhura prej Italisë e Francës, ku ngjyrat mbizotëruese janë ari, argjendi, qumështi dhe e zeza. Vjollca është shprehur se ky koleksion […]

9 truke se si të dukeni më e re në moshë

Nuk ka asnjë gjë të keqe me rritjen në moshë, përkundrazi; çdokush prej nesh duhet që të shijojë çdo etap të jetës së vet. Megjithatë, nuk ka asgjë të keqe në qoftë se rregulloheni dhe e mbani veten ashtu siç bënit kur ishit në një moshë më të vogël. Fundja, gjithkush dëshiron që mos të […]

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).