Art & Kulturë

FOTO/ Njihuni me trendet më të reja të modës për 2018

Një vit i ri, veshje të reja…

Si gjithmonë, ardhja e një viti të ri nënkupton edhe shfaqjen e risive të reja në fushën e modës. Sipas stilistëve e dizenjuesve të modës, por edhe blogerëve të ndryshëm, ja cilat do jenë trendet që do të mbizotërojnë në 2018.

  • Vathë ekstravagantë – Vathët gjithmonë do jenë aksesori që bie më shumë në sy në një mbrëmje a event, prandaj nuk është e çuditshme që ata po rikthehen fuqishëm edhe këtë vit.

  • Bereta – Ndihuni si një parisiene e vërtet në një ditë të ftohtë dimri me një beretë që i shkon për shtat fytyrës tuaj! Do të dukeni stil dhe e veshur me të.

 

  • Këpucë të stolisura – Sigurisht që nuk ju kanë shpëtuar pa vënë re nëpër vitrinat e dyqaneve këpucët me perla, stoli dhe gurë me shkëlqim, por ndoshta keni ngurruar t’i blini. Tani është koha t’i bëni tuajat!

Leave a reply

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).