Art & Kulturë

Çështja “Weinstein”/ Brad Pitt gati për të prodhuar filmin mbi producentin famëkeq

Historia e hetimit të gazetarëve të “New York Times”, të cilët zbuluan skandalin e abuzimeve ndaj fermave të Harvey Weinstein, do të vijë së shpejti si një produksion kinematografik. Ky lajm u konfirmua nga vet “New York Times”, ndërsa filmi do të prodhohet nga kompania filmike e Brad Pitt, “Plan B”, si edhe nga “Annapurna […]

FOTO/ Ja si ishin veshur VIP-at në Grammy Awards 2018

Ceremonia e 60-të e Grammy Awards u zhvillua ditën e djeshme në New York dhe yjet e muzikës e të Hollywood-it shkëlqyen në tapetin e kuq. Pothuajse të gjithë mbajtën në dorë një trëndafil të bardhë për të treguar mbështetjen e tyre ndaj lëvizjes kundër abuzimeve seksuale në punë “Time’s Up”. Pjesë e këtij festivali kanë qenë […]

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).