Art & Kulturë

FOTO/ Veshjet më të bukura të VIP-ave nga tapeti i kuq Oscar 2018

Mbrëmja e së dielës ishte një natë magjike, ku shumë prej më të famshmëve të Hollywood-it, kaluan nëpër tapetin e kuq të ceremonisë së 90-të të Oscar, për të marrë pjesë në një prej eventeve më të rëndësishëm të vitit.

Rrëzëllitës dhe gjithmonë në stil, ju ftojmë të shikoni disa prej veshjeve më të bukura të natës më të rëndësishme të kinematografisë.

Lupita Nyong’o

Nicole Kidman

Margot Robbie

Gal Gadot

Meryl Streep

Emma Stone

Elisabeth Moss

Zendaya

Saoirse Ronan

Allison Williams

Allison Janney

Taraji P. Henson

Camila Alves dhe Matthew McConaughey

Sandra Bullock

Emily Blunt

Timothee Chalamet dhe Armie Hammer

Violette Komyshan dhe Ansel Elgort

Whoopi Goldberg

 

Jennifer Garner

Sally Hawkins

Eiza Gonzalez

Hellen Mirren

Salma Hayek

Gina Rodriguez

Leave a reply

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).