Art & Kulturë

Një tregim Prishtine, erdhi mbrëmë premierë në Cineplexx

Në premierë përveç ekipit të filmit, ishin të pranishëm edhe shumë artistë të cilët kanë pasur komente të mira për filmin. ‘Një tregim Prishtine’ është dramë familjare që flet për një familje të shtresës së mesme, e cila përballet me sëmundjen e vajzës së tyre; leukeminë akute dhe mënyrën se si ata i sigurojnë mjetet […]

Programi i filmave në kinema për këtë javë në Tiranë

Nën interpretimin e Dwayne Johnson, Naomie Harris e Malin Akerman, “Rampage” ngjitet premierë më 12 prill në sallën e kinamësë Imperial e Cineplexx. Një film fantashkencë me përbindësha, “Rampage” është bazuar mbi video-lojrat me të njëjtin emër nga Midway Games. David Okoye ka një marrëdhënie shumë të ngushtë me George, gorillën jashtëzakonisht inteligjente, për të […]

Programi i filmave në kinema për këtë javë në Tiranë

“The Foreigner” rikthen aktorin legjendar Jackie Chan në ekranin e madh televiziv, të cilin do të keni mundësi ta ndiqni premierë që prej datës 15 mars në kinemanë Imperial, Millenium dhe Cineplexx. Filmi flet mbi një biznesmen (portretizuar nga Jackie), i cili kërkon drejtësi kur vajza e tij vritet gjatë një akti terrorist. Gjithçka do […]

Opera “Semiramide” transmetohet live nga New York në Cineplexx

Sezoni 2017/2018 është çelur në Metropolitan Opera në New York. Pas më shumë se 25 vitesh që nuk luhet në MET, opera e Rossin-it “Semiramide” do të shfaqet këtë të shtunë live në qytetin e New York-ut. Publiku shqiptar do të ketë mundësi që ta ndjekë këtë opera në një transmetim të drejtpërdrejtë që e […]

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).