Art & Kulturë

Rita Ora do të dhurojë një pjesë të fitimeve për Kosovën

Rita Ora ka shkëlqyer në Javën e Modës në Paris, ku është shfaqur në “showroom-in” e Escada për të festuar bashkëpunimin e saj më të fundit me firmën gjermane. Surpriza e këngëtares 28-vjeçare ishte se zgjodhi shoqatën e bamirësisë “Women for Women International” për të dhuruar një përqindje të shitjeve të një modeli çante, për […]

Kolona zanore e filmit “Maleficent 2” do këndohet nga këngëtarja shqiptare

Filmi i shumëpritur nga publiku, “Maleficent 2” do të vijë për publikun në kinema më datë 18 tetor, ndërsa vetëm disa orë më parë është publikuar kolona e re zanore e filmit. Kolona zanore e filmit u këndua nga artistja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha. Vetë Bebe e ka ndarë këngën me fansat në […]

E mbani mend grupin e famshëm Pussycat Dolls? Do të rikthehet

Nicole Scherzinger fitoi famë si liderja e grupi të vajzave Pussycat Dolls duke shitur 15 milionë albume dhe 40 milionë këngë në të gjithë botën. Mbi një dekadë Pussycat Dolls është ndarë. Daily Mail shkruan se 41-vjeçarja, Nicole, nënshkroi marrëveshjen miliona dollarëshe për tu bashkuar me vajzat në një turne të madh në të gjithë […]

Dua Lipa, me detaj shqiptar në reklamën e parfumit të Yves Saint Laurent

Dua Lipa ka publikuar në Instagram reklamën e parfumit të “Yves Saint Laurent”, ku këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare është protagoniste kryesore. Në fillim të klipit, 23-vjeçarja shfaqet e veshur me një fustan të zi të shkurtër dhe në dorën e saj të majtë ulet një shqiponjë. Dua Lipa e lë të lirë shqiponjën, duke […]

Carla Bruni do këndojë për shqiptarët në teatrin antik të Butrintit

Në Ditën e Festës së Muzikës, kantautorja dhe modelja e njohur, Carla Bruni do të këndojë mbrëmjen e sotme në teatrin antik të Butrintit. Bashkëshortja e ish-presidentit francez Nicolas Sarkozy, ka zgjedhur t’i paraqitet për herë të parë publikut shqiptar me 11 këngë të albumit të saj më të fundit, në teatrin e parkut kombëtar […]

Dren Abazi me koncert recital në Prishtinë

Këngëtari Dren Abazi pas disa viteve rikthehet fuqishem në Prishtinë me një koncert recital. Me albumin e fundit ‘Mes Yjesh’ bëri jehonë në rajon dhe u konsiderua si një artist që prek magjinë e skenës. Ketë lajm e ka bërë të ditur vetë këngëtari përmes një postimi në rrjetin social Facebook: Jam shumë i lumtur […]

Dua Lipa e mrekullueshme në kopertinën e Vogue Me

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa ka pozuar për revistën kineze “Vogue me”. Dua në këtë set të ri fotografik shfaqet mjaft e veçantë. Ajo ka falënderuar të gjithë bashkëpunëtorët e saj për realizimin e kësaj kopertine. “Faleminderit Vogue Me, që më kishit në kopertinë, faleminderit për përkrahjen”, ka shkruar ajo. https://www.instagram.com/p/BxhGn8tFMQy/?utm_source=ig_embed https://www.instagram.com/p/BxhG6v-Fa2k/?utm_source=ig_embed

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).