Art & Kulturë

E mbani mend këngën “Shi bie në Tiranë”? Dëgjoni versionin e ri të saj nga Eni Koçi & Genc Prelvukaj! (Video)

Në vitin 1996 Fitnete Tuda, na solli një prej këngëve më të famshme shqiptare, që dëgjohet edhe sot e kësaj dite “Shi bie në Tiranë”. Sot, 21 vite më vonë, kjo këngë është sjellë në një version të ri nga Eni Koçi & Genc Prelvukaj! Dëgjojeni më poshtë: https://www.youtube.com/watch?v=dlBXJVJ5qlk

Rolling Stones, pas 12 vitesh me album të ri

Grupi i njohur muzikor “The Rolling Stones” do të kthehet përsëri në studio regjistrimi për një album të ri, 12 vjet pas “A Bigger Bang”. Lajmi u bë i ditur nga Keith Richards gjatë një lidhjeje të drejtpërdrejtë në You Tube. “Kthimi ynë në studio do të ndodhë shumë, shumë shpejt. Do të incizojmë materiale […]

Soni Malaj vjen me këngë të re

Këngëtarja Soni Malaj ka publikuar projektin e saj të ri me titull “Loca”. Për këngën e re të saj, Soni ka bashkëpunuar me Ronela Hajatin që është kujdesur për tekstin dhe muzikën e ka realizuar bashkë me DJ Aldon. Para “Loca”, Soni kishte publikuar “Pa ty” në bashkëpunim me Timin.

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).