Art & Kulturë

E mbani mend këngën “Shi bie në Tiranë”? Dëgjoni versionin e ri të saj nga Eni Koçi & Genc Prelvukaj! (Video)

Në vitin 1996 Fitnete Tuda, na solli një prej këngëve më të famshme shqiptare, që dëgjohet edhe sot e kësaj dite “Shi bie në Tiranë”.

Sot, 21 vite më vonë, kjo këngë është sjellë në një version të ri nga Eni Koçi & Genc Prelvukaj!

Dëgjojeni më poshtë:

https://www.youtube.com/watch?v=dlBXJVJ5qlk

Leave a reply

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).