Art & Kulturë

COD/ACT

Qendra për Hapje dhe Dialog në bashkëpunim me aktoren Ema Andrea sjell në mjediset e saj një cikël takimesh të titulluara “COD/ACT”, ku aktorja e mirënjohur do të sjellë për publikun interpretime të tekstit poetik dhe atij narrativ. Takimi i parë do të zhvillohet me pjesëmarrjen e Deejay Women Academy dhe Dritan Boriçit, në sallën […]

NJË DASMË E HATASHME

DASMA E TEATRIT SHËTITËS ÇAJUPI DO TË JETË PËRSËRI NË ELBASAN ❤. 👉Pas kërkesave të shumta nga publiku i Elbasanit, do të kemi sërish dasmë në datat 2️⃣1️⃣ – 2️⃣2️⃣ – 2️⃣3️⃣ MARS ⏰ 1️⃣9️⃣ : 0️⃣0️⃣ 📍TEATRI SKAMPA, ELBASAN JENI TË GJITHË TË MIRËPRITUR KONFIRMONI PJESMARRJEN TUAJ NË 📲 069 65 39 477

MBËMJE POETIKE

Të dashur miq, në ditën botërore të poezisë ju ftojmë të bëheni pjesë e mbrëmjes dedikuar zërave të poeteve femra më të njohura shqiptare dhe të huaja, ku të ftuar speciale do të kemi shkrimtaren 𝙍𝙞𝙩𝙖 𝙋𝙚𝙩𝙧𝙤, gruan e guximshme të letrave shqipe për poezinë provokuese.📚Merr një varg dhe eja! Më datë 21 mars, ora […]

WEEK LINE UP

Your Lineup Until Next Week 🤩Join Us 💥 🔹 Free Entry 🔹Book your table now 📲 0685034044ℹ️ Dress Code Required!Doors open at 22: 30 Pm.

MR COOL

Dita e verës – 14 Mars, do të jetë shumë e veçantë këtë vit! Gojë Gaditëse në bashkëpunim me Bashkinë Shkodër organizojnë një super Street Party në Gjuhadol, duke filluar nga ora 12:00 pm!Muzika vazhdon të jetë në nivele maksimale me Mr Cool dhe Hektor Jubanin ♥️See you there!@gojegaditese

MUZG

The newest creation of choreographer Eno Peci @eno.peci will be presented on the 12-13-14 of March at the National Theater of Opera and Ballet. HARABEL was very happy to curate the creation, the scenography and costumes, as part of the International Contemporary Dance Festival – ICDF. Don’t miss it 

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).