Art & Kulturë

Exhibition Excellence Awards

Aenean tincidunt dictum volutpat. Suspendisse potenti. Duis sit amet venenatis turpis, a finibus metus. Maecenas eu ex aliquam, sollicitudin sem non, pulvinar sem. Donec in magna vel ex ult ricies lobortis. Duis euismod aliquet ipsum eu imperdiet.

New York Home Fashion Week

Aenean tincidunt dictum volutpat. Suspendisse potenti. Duis sit amet venenatis turpis, a finibus metus. Maecenas eu ex aliquam, sollicitudin sem non, pulvinar sem. Donec in magna vel ex ult ricies lobortis. Duis euismod aliquet ipsum eu imperdiet.

New York Home Fashion Week

Aenean tincidunt dictum volutpat. Suspendisse potenti. Duis sit amet venenatis turpis, a finibus metus. Maecenas eu ex aliquam, sollicitudin sem non, pulvinar sem. Donec in magna vel ex ult ricies lobortis. Duis euismod aliquet ipsum eu imperdiet.

1950s up to now Pop Music

Aenean tincidunt dictum volutpat. Suspendisse potenti. Duis sit amet venenatis turpis, a finibus metus. Maecenas eu ex aliquam, sollicitudin sem non, pulvinar sem. Donec in magna vel ex ult ricies lobortis. Duis euismod aliquet ipsum eu imperdiet.

Digital Photography Tips

Aenean tincidunt dictum volutpat. Suspendisse potenti. Duis sit amet venenatis turpis, a finibus metus. Maecenas eu ex aliquam, sollicitudin sem non, pulvinar sem. Donec in magna vel ex ult ricies lobortis. Duis euismod aliquet ipsum eu imperdiet.

The International Food & Drink

Aenean tincidunt dictum volutpat. Suspendisse potenti. Duis sit amet venenatis turpis, a finibus metus. Maecenas eu ex aliquam, sollicitudin sem non, pulvinar sem. Donec in magna vel ex ult ricies lobortis. Duis euismod aliquet ipsum eu imperdiet.

Yoga

Yoga me moshën e tretë

Sporti nuk njeh moshë…. Me synim dhe dëshirë për të rigjallëruar instiktet e argëtimit të cilat nuk plaken kurrë, dhe mundësinë për të ndryshuar sadopak monotoninë e ditës të moshës së tretë, Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit – Bashkia Tiranë sjell ditën e premte ora 10:00 tek Fushat Multidisiplinore, aktivitet në natyrë, seanca yoge me […]

Nëse je në Tiranë, merr miqtë e familjen dhe shkoni tek Liqeni të shtunën

Në kuadër të Samitit të Diasporës më 2 Mars në Parkun e Liqenit Artificial do të vijë aktiviteti “Sporte Ujore në Park”. Një ditë ndryshe dedikuar sportit, natyrës së bukur shqiptare dhe jetesës aktive. Nëse je në Tiranë, merr miqtë e familjen dhe shkoni tek Liqeni.

Sport Fest

Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit – Bashkia Tiranë në bashkëpunim me Mobike Albania dhe Telekom Albania, në kuadër të projekteve të jetesës aktive organizojnë kampin veror “Sport Fest”. Ky sezon i nxehtë kalohet tek Liqeni, nën hijet e pemeve dhe flladet freskuese në kampin më argëtues të verës i cili në pjesën e parë të […]

Ruani datën/ Kampioni shqiptar Florian Marku do të ndeshet me serbin Sladjan Dragisic

Kampioni shqiptar i Kick-boxit, Florian Marku, do të ndeshet më 18 maj me serbin Sladjan Dragisic. Ndeshja do të zhvillohet në Tiranë. Lajmi është bërë i ditur nga vetë kickbokseri nëpërmjet një postimi në Facebook. “Për herë të parë do ndeshem në vendin tim, në SHQIPËRI në TIRANË… Më 18 maj është ndeshja e radhës […]

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).