Art & Kulturë

Nesër mblidhuni te Piramida për xhiron e fundit me biçikleta për këtë vit

Te premten e fundit te muajit, me 27 dhjetor, sic eshte tradita, mblidhemi te Piramida ne orën 18:00 per te bere xhiron e fundit per kete vit neper rruget e Tiranes. Per t’ju pershtatur atmosferes se fundvitit, kemi vendosur qe kete Critical Mass te pedalojme me kapuç babagjyshi. Pedalojme per te ndergjegjesuar shoferet, u shtojme […]

31 Maj biçikletës mos ju ndaj!

Data 31 MAJ eshte e premtja e fundit e muajit. Takohemi tek Sheshi Skenderbej perballë Muzeut në orë n 18:00 dhe do pedalojmë të gjithë së bashku ne rruget e qytetit. Festojme dhe reagojme per te drejtat e pedaluesve ne rruge ,sigurine dhe ajrin e ndotur. Te ndergjegjesojme komunitetin dhe politiken se bicikleta eshte mjeti […]

Ankandi i Biçikletave/ Ke një biçikletë të vjetër që të është prishur apo nuk e përdor më?

Ke një biçikletë të vjetër që të është prishur apo nuk e përdor më? Sille ta rregullojmë ne Falas. Kërkon një biçikletë të lirë, të përdorur. Hajde ta gjejmë ne me çmimin më të lirë të mundshëm në Ankandin e Biçikletave. Do të mësosh të riparosh biçikletën vetë? Hajde të mësojmë ne.Do të praktikosh biçikletën […]

Ankandi i Biçikletave

Ke një biçikletë të vjetër që të është prishur apo nuk e përdor më? Sille ta rregullojmë ne Falas. Kërkon një biçikletë të lirë, të përdorur. Hajde ta gjejmë ne me çmimin më të lirë të mundshëm në Ankandin e Biçikletave. Do të mësosh të riparosh biçikletën vetë? Hajde të mësojmë ne.Do të praktikosh biçikletën […]

CrossCountry 2018 – Raundi i Tretë më 6 maj

Bike Club Tirana me mbështetjen e Agjencisë së Parqeve dhe Rekreacionit – Bashkia Tiranë, organizojnë Raundin e III të Kampionatit Kombëtar “Crosscountry 2018”. Starti i garës do të jetë i përbashkët nga liqeni i Saukut të Vjetër në ora 11:00. Numri i pjesëmarrësve është i limituar max. 60 persona. Për më shumë informacion: http://bikeclubtirana.org/xc-3.html *Nëse […]

Udhëtim Në Pezë me Ecovolis Biketour

Udhëto me Bicikleta drejt Pezës Eja kalo një fundjavë ndryshe në Pezë Një e Shtunë Fantastike dhe larg monotonisë Me bicikleta drejt pezës Ftojmë të gjithë personat që dëshirojnë të kalojnë një të shtune ne bicikleta dhe qejf në Natyrë . Nxitoni te Rezervoni Takimi në Ora : 08:00Am Vendi Pallati I Kongreseve Lisharse Lojë […]

Night Ride – Merrni biçikletat dhe dilni…

Te Merkurave ne mbremje rruget jane tonat. Merrni bicikleten lajmeroni gjith te njohurit dhe takohemi tek sheshi Skenderbej per te pershkuar cdo jave nga nje itenerar te ndryshem me biciklete. Kete jave pikenisja eshte sheshi Skenderbej, ne oren 09:30 PM mblidhet i gjith grupi bejme nje diskutim te shkurter ku secili mund te jape mendim […]

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).