Art & Kulturë

Foto/ Shkodra mbulohet nën petkun e dëborës

Qyteti i Shkodrës është mbuluar nga një shtresë dëbore, që e tregon qytetin më të bukur se zakonisht.

Pavarësisht temperaturave të ulta dhe reshjeve të dëborës, banorët vazhdojnë të përdorin ende biçikleta.. Jo më kot Shkodra quhet si “Qyteti i Biçikletave”.

Më poshtë shpalosen disa fotografi të këtij qyteti, të postuara nga Eko Mendje.

 

Leave a reply

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).