Art & Kulturë

Koncert për fëmijët që vuajnë nga kanceri. Ka kush do performojë në Shesh

Në 11 prill, në orën 19.30 në Sheshin Skënderbej organizohet koncerti bamirësisë “Një kënge për jetën”, me pjesmarrjen e shumë artistëve të njohur si: Aurela Gaçe, Ermal Mamaqi, Bes Kallaku, Sabri Fejzullahu, Eli Fara, Xhensila Myrtezaj, Mirush Kabashi, Bujar Asqeriu, Eranda Libohova, Sidrit Bejleri. Të ardhurat e këtij koncerti do të shkojnë për fëmijët që […]

Sot Ilir Lipe performon tek Destil

Këtë të premte për herë të parë debuton Ilir Lipe tek Destil. Ndoshta një emër jo shumë i njohur për shumicën nga ju, pasi dhe vete ai ka pasur dëshirë të ngelet shumë underground. Lipe vjen me një experiencë të gjatë si në skenën e muzikës elektronike të Shqipërisë dhe Kosovës. Dy vitet e fundit […]

Nicki Minaj do bëjë reklamën e Benz-it

Nicki Minaj përveç impenjimeve që ka për albumin e ri të saj, po merret edhe me një reklamë për Mercedes-Benz. Minaj shfaqet në një videoklip të ri për modelin e ri A-Class me MBUX teknologjinë si pjesë e kampanjës “Just Like You” nga prodhuesi i makinave.

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).