Art & Kulturë

Ahengu Shkodran

Me rastin e Ditës Kombëtare të Trashëgimisë Kulturore, QKVF në bashkëpunim me Bashkinë Shkodër, Qendrën Kulturore “Pjetër Gaci”, Teatrin “Migjeni” organizojnë “Ahengun Shkodran” me këngëtarë të rinj, grupe dhe artistë të ftuar nga treva Shqiptare.

Shume zhurme per asgje

SHUME ZHURME PER ASGJE Nga William Shakespeare Perktheu: Alqi Kristo Regjia : Carlo Sciaccaluga Skenograf: Carlo Sciaccaluga Kostumografe: Sofi Kara As/regjisor: Ledian Gjeçi Me aktoret: Myzafer Zifla, Elidon Alika, Kristian Koroveshi, Alert Çeloaliaj, Genci Fuga, Gjergj Mena, Endri Çela, Alban Musa, Frençeska Hysi, Esela Pysqyli, Ina Morinaj Duke filluar nga 7 dhe 8 Tetori, çdo […]

Misioni Ekonomik – Bujqësia në Shqipëri

Përshkrim i eventit: Takime individuale biznesi B2B që operojnë në fushën e bujqësisë. Bujqësia përbën një nga sektorët më të rëndësishëm në ekonominë kombëtare të Rep. Fed. Austriake. Bizneset austriake kanë demostruar se kanë aftësinë dhe kapacitetet e duhur teknologjike dhe njerëzore për të siguruar produkte me cilësi të lartë jo vetëm për tregun e […]

Ecje dhe kacavjerrje ne Boville

9:00 Nisja tek Sheshi Avni Rustemi. 9:45 Mberritja tek Rezervuari i Bovilles, ku ndalesa e pare do behet tek diga ku do keni mundesi te shihni dhe vizitoni kanionin e Bovilles nga afer. Me tej me furgon do shkojme deri mbas diges, mbi fshatin qe ka pamje nga rezervuari. Aty do fillojme ecjen (rreth 1 […]

Dhuro Gjak

“Fundjavë Ndryshe” nis fushatën për dhurimin e gjakut ne datat 01 , 07 dhe 15 Tetor në qytetet përkatëse si më poshtë. Bashkohu dhe ti me fushatën më të madhe të gjakut në vënd ! “Bamirësia nuk të varfëron” – E dielë 01 Tetor 2017 • Tiranë Adresa: Pranë Sheshit Shqiponja, Rruga Ali Bakiu Nr […]

Shkolla e Natyres!

Aventurat me te bukra ndodhin te parku liqenit. Kamping, kanoa, libra dhe muzike per te medhenj dhe te vegjel. Kush e do natyren te na bashkohet ne Shkollen e Natyres cdo te shtune te LibrAria! Kete te shtune aventura te reja na presin kalamaja!

Protesta Per Te Drejtat e Kafsheve

Te mblidhemi ne daten 27 shtator Ora 17:30 per te protestuar perpara bashkise per te drejtat e kafsheve. Kafshet kane te drejta po aq sa njerzit te jetojne ne vendin ku ndodhen e per shkak se nuk egziston nje strehe per to ata ndodhen ne rruge. Por fakti qe ato ndodhen ne rruge nuk do […]

Kinoklubi frankofon : Polina, danser sa vie

Përshëndetje të gjithëve, Kinoklubi rikthehet për një vit të ri të pasur me emocione. Në program: të qeshura, të qara, rrëqethje, dashuri … Me qëllimin e vetëm për t’ju shërbyer sa më mirë të mundemi dhe për t’ju ofruar një dritare që sheh nga Franca dhe universi i saj kinematografik, kinoklubi frankofon do të jetë […]

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).