Art & Kulturë

Robert Ndrenika: I bindur se ashtu si shkolla “Kosova”, edhe teatri i ri do ndërtohet më i mirë

Askush nuk besonte se shkolla e djegur 15 vite më parë, do të çelte sërish dyert për nxënësit, por këtë radhë tre herë më e madhe dhe me kushte model, të ngjashme me ato në vendet më të zhvilluara. Rikthimi i shkollës simbol të kryeqytetit, nga e cila kanë dalë shumë talente dhe figura të […]

Robert Ndrenika shkon në Komsionin e Medias për të folur për Teatrin: PS mungon, këtu fillon lufta

Sot në Komisionin e Kulturës janë të pranishëm disa aktorë të cilët kanë kërkuar debat me ministren Mirela Kumbaro në lidhje me shembjen e Teatrit Kombëtar. Aktori Robert Ndrenika është shprehur i revoltuar për mungesën e ministres Kumbaro në këtë debat duke thënë se “nuk na përfillin fare”. Pasi kryetarja e komisionit Albana Vokshi i […]

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).