Art & Kulturë

Dua Lipa ‘Zëri i ri i muzikës pop’. Ja kush e thotë këtë

Mediumi prestigjioz “Time” ka publikuar një artikull të veçantë për këngëtaren kosovare me famë botërore, Dua Lipa, duke e quajtur atë “Zëri i ri i muzikës pop”. “Time” ka nisur artikullin me arsyet përse Dua Lipa nuk ishte paraparë të bëhej yll botëror, duke thënë kujtuar se “kur ishte fëmijë në shkollë i ishte thënë […]

PEZA Music Garden

Miq! Faleminderit nga zemra per mbeshtetjen dhe hijeshine qe i keni sjelle kopshtit tone te muzikes! Kete te premte dt.01.09.2017 ju ftojme qe te shijojme sebashku, naten e fundit per kete vit , te Peza Music Garden !Me tingujt ,zerin dhe performancen e mrekullueshme te Kamela Islamaj! Ju mirepresim! Per rezervime : ne nr.048780100 ,Cel […]

‘Asgjë Sikur Dielli’ me koncert në Tiranë

Javën e ardhshme në kryeqytetin shqiptarë bendi kosovar ‘Asgjë Sikur Dielli’, do të mbajnë koncertin e radhës. Ky koncert mbahet me rastin e 20 vjetorit të formimit të grupit dhe promovimit të albumit LP 12 ‘Ti dhe unë’. ‘ASD’, mbajnë koncertin në oborrin e brendshëm të Muzeut Historik Kombëtar në Tiranë, më 13 korrik me […]

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).