FOTO/ Busti madhështor i Gjergj Kastriot Skënderbeut në Elbasan

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Një bust 8 metra i lartë i Skënderbeut, që është vendosur në Labinot të Elbasanit dhe është financuar e porositur nga biznesmeni Gjergj Luca, ka përfunduar ndërtimin.

Inagurimi i këtij busti do të bëhet Ditën e Verës, më 14 mars. Ky ndërtim përkon edhe me 550 vjetorin e vdekjes së Skëndërbeut dhe me shpalljen e këtij viti në të gjitha trojet mbarëkombëtare si Viti i Skënderbeut.

Busti është realizuar nga mjeshtri i skulpturës Fiqiri Kasa, ku ka një ngjashmëri me portretet e presidentëve të Amerikës që janë gdhendur në mal.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Vendos një përgjigje

Ju lutemi të vendosni komentin tuaj !
Ju lutemi të vendosni emrin tuaj