Art & Kulturë

Tri përbërës për një fytyrë që të shkëlqejë si ari

Tri përbërës për një fytyrë që rrezaton dritë dhe shkëlqim. Aplikimi i saj njëherë në javë do ju japë shumë rezultate të mira!

Çfarë ju duhet:

2 lugë jogurt
1 lugë vaj argani ose rosë mosketa
5 pika vaj esencial livandoje

Udhëzime:

Përziejini mirë këta tre përbërës. Lyejeni fytyrën me këtë përzierje dhe masazhojeni njëkohësisht, përreth 5 minuta për të rritur përthithjen dhe për të stimuluar qarkullimin e gjakut në fytyrë.
Pastaj, mbajeni maskën përreth 20 minuta. Pastrojeni fytyrën me ujë të vakët dhe thajeni me peshqir të pastër.
Do ta dalloni menjëherë butësinë e lëkurës dhe hidratimin e saj. Nëse e bëni maskën në darkë, do bëni një gjumë të qetë, falë efektit qetësues të livandos.

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).