Art & Kulturë

FOTO/ Fituesit e Çmimeve Kult 2019 dhe VIP-at në tapetin e kuq të Mbrëmjes Gala

Mbrëmja Gala e Çmimeve Kult 2019 ishte një magji e vërtetë. Gjithçka nisi nga tapeti i kuq, ku parakaluan të gjithë artistët dhe VIP-at shqiptarë. Dhe ashtu si çdo vit, edhe këtë herë të ftuarit i kishin kushtuar një rëndësi të veçantë veshjes së tyre në Mbrëmjen Gala të Çmimeve Kult. Teksa ata kalonin në […]

Video/ Momenti kur Anxhela Peristeri fitoi çmimin “Kënga e Vitit” në Çmimet Kult 2019

Anxhela Peristeri fitoi mbrëmë çmimin “Kënga e Vitit”, në 15-vjetorin e “Çmimeve Kult”. Në videon më poshtë do të shihni momentin kur dy prezantuesit e Mbrëmjes Gala të Çmimeve Kult 2019 thanë emrin e Anxhela Peristerit si fituesja e këngës më të mirë të vitit, “Pa mua” ishte kënga e shpallur fituese, e kënduar nga […]

Më 17 Dhjetor mbahet mbrëmja e madhe e Çmimeve Kult/ Zbuloni surprizat e këtij 15-vjetori

Më 17 Dhjetor vjen Mbrëmja e Madhe e Ndarjes së Çmimeve Kult 2019! Mbrëmja Gala do të zhvillohej disa ditë më parë, por për shkak të tërmetit të 26 Nëntorit, Akademia Kult duke i qëndruar besnike vlerave që mbart prej 15 vitesh, duke respektuar dhimbjen e të prekurve, por dhe ndjeshmërinë e shoqërisë në momentet […]

Foto/ Njihuni me të nominuarit e Çmimeve KULT 2019!

Çmimet KULT, të vetmet çmime kombëtare vjetore për artit dhe kulturën shqiptare, këtë vit mbushin plot 15-vjet. Të martën, më datë 26 Nëntor, Akademia Kult sjell mbrëmjen e madhe të ndarjes së Çmimeve KULT, të cilat vazhdojnë traditën e promovimit të artit dhe kulturës së vërtetë shqiptare, që prej vitit 2005, duke i dhënë një […]

15 vjet Çmime KULT, ja kush janë të nominuarit e këtij viti!

Çmimet KULT, të vetmet çmime kombëtare vjetore për artit dhe kulturën shqiptare, këtë vit mbushin plot 15-vjet. Të martën, më datë 26 Nëntor, Akademia Kult sjell mbrëmjen e madhe të ndarjes së Çmimeve KULT, të cilat vazhdojnë traditën e promovimit të artit dhe kulturës së vërtetë shqiptare, që prej vitit 2005, duke i dhënë një […]

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).