Art & Kulturë

Video/ Momenti kur Anxhela Peristeri fitoi çmimin “Kënga e Vitit” në Çmimet Kult 2019

Anxhela Peristeri fitoi mbrëmë çmimin “Kënga e Vitit”, në 15-vjetorin e “Çmimeve Kult”. Në videon më poshtë do të shihni momentin kur dy prezantuesit e Mbrëmjes Gala të Çmimeve Kult 2019 thanë emrin e Anxhela Peristerit si fituesja e këngës më të mirë të vitit,

“Pa mua” ishte kënga e shpallur fituese, e kënduar nga Anxhela Peristeri dhe e kompozuar nga Kledi Bahiti.

Ndërsa Anxhela u solidarizua edhe me të prekurit e tërmetit të 26 Nëntorit kur tha se të ardhurat nga ky trofe do shkojnë në ndihmë të të prekurve nga tërmeti.

“Shume e nderuar qe akademia Kult vleresoi ‘Pa mua’ si kengën e vitit mes 5 kolegeve e miqve ne gare. Kjo kenge me ka dhene nje dashuri te madhe nga publiku, nje trofe per nje kompozim jashte festivaleve nga Kledi Bahiti qe e meriton kete cmim njesoj si une! Sic e thashe edhe ne skene, njoftova akademine qe te ardhurat e trofeut te shkojne per te prekurit e termetit te 26 Nentorit. Ju faleminderit te gjitheve”, shkruan Anxhela.

 

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).