Art & Kulturë

Bashkia e Tiranës mbulon shpenzimet funerale për ata që humbin jetën për shkak të COVID-19, Veliaj: Pavarësisht epidemisë, do të vazhdojmë me dosjet e shtëpive

Të gjitha shpenzimet funerale të familjeve që kanë humbur të afërmit prej COVID-19, do të mbulohen nga Bashkia e Tiranës. Gjatë ndarjes së pakove ushqimore për familjet e Kujtim Halilit, Ramiz Kalasë, Zoje e Lutfi Totës, kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj tha se një nga vendimet e sotme të Këshillit Bashkiak do të […]

Mimozat lulëzojnë për 14 mars tek sheshi “Nënë Tereza”

Me rastin e Ditës së Verës, tek Kolonat në Sheshin “Nënë Tereza”, do të organizohet një street party me këngëtarët dhe dj shqiptarë më të famshëm të momentit. Kjo organizohet nga Ministry of Events dhe Bashkia Tiranë, të cilët sjellin së bashku super eventin “Mimozat 2018”. Këngëtarët që do të performojnë janë: Anxhelo Koçi, Fero, […]

Vjen nata finale e Albania Enduro Series

Bashkia Tiranë, së bashku me mbështetjen e Agjencisë së Parqeve dhe Rekreacionit, organizon më datë 31 dhjetor garën finale të Albania Enduro Series. Kjo është një garë e hapur për të gjithë çiklistët amatorë dhe profesionistë mbi moshën 15 vjeçare, në kategorinë e Mountain Bike. Ajo do të zhvillohet nga ora 08:00 – 19:00, në […]

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).