Art & Kulturë

Argëtim dhe shfaqje artistike për fëmijët nga Teatri i Kukullave

Artistët e Teatrit të Kukullave kanë udhëtuar sot drejt Durrësit pranë fëmijëve të prekur nga tërmeti për t’iu dhuruar atyre disa orë argëtimi mes personazheve të tyre të dashur. Ata i dhuruan fëmijëve në ambientet ku janë akomoduar shfaqje kukullash dhe lojëra të ndryshme duke i larguar sado pak nga situata e vështirë që përjetuan […]

Eja Luaj në Parkun Tënd – ish Fusha e Aviacionit

Bashkia Tiranë fton fëmijë e të rinj të apasionuar pas lojrave Shah, Dam dhe Twist në aktivitetin “Eja luaj në parkun tënd”. Loja e shahut në natyrë, me figura gjigande për të joshur më të vegjlit drejt kësaj loje që zhvillon mendjen dhe jo vetem kaq, akrobatë dhe xhonglerë të Cirkut Kombëtar ndezin atmosferën! Eja […]

Ja cilët artistë do të gjeni në club-et e kryeqytetit këtë fundjavë

Si gjithmonë, jeta e natës preferohet shumë nga të rinjtë, të cilët zgjedhin destinacione të ndryshme, sipas dëshirës, për të festuar pas orës 12:00 të mesnatës. Të shumta janë club-et që do të sjellin në skenë këtë të premte dhe të shtunë, Dj dhe këngëtar shqiptarë të famshëm. Këtë të premte e të shtunë, tek […]

Stand Up Comedy me skenaristin e “Xing me Ermalin” e të tjerë

Të dielën përgatituni për një natë me të qeshura pa fund! Bes Mustafaj, skenaristi i emisionit “Xing me Ermalin”, së bashku me stomatologun Korado Aliaj dhe gazetarin e “Stop-it” Olsi Çala, do të vijnë për të sjellë një maratonë të qeshurash në ditën e fundit të fundjavës! Pikëtakimi do të jetë lokali “Last Supper Tirana”, […]

Ja cilët artistë do të gjeni këtë fundjavë në club-et e Tiranës

Si gjithmonë, jeta e natës preferohet shumë nga të rinjtë, të cilët zgjedhin destinacione të ndryshme, sipas dëshirës, për të festuar pas orës 12:00 të mesnatës. Të shumta janë club-et që do të sjellin në skenë këtë të premte dhe të shtunë, Dj dhe këngëtar shqiptarë të famshëm. Në Magic 4, përveçse do gjeni si […]

Aventurat me Dyrrotakun drejt natyrës

Me dyrrotakun Drejt Natyrës !!! Travel To Discover Tirana në Bashkëpunim me Ecovolis biketour ka vendosur që të Shtunën t’jaa detikojë Natyrës dhe Bicikletës. Merr Bicikletën dhe Thjesht largohu nga Shtëpia dhe Pedalo me grupin Drejt një Aventure Pafund . Përfshihet – Guida Profesionale -Foto Profesionale -Muzike ,Sporte Outdoor ,Biketour ,crav maga ,yoga … 300Lekë […]

Koncert poshtë Pallatit

“Koncert poshtë Pallatit” – 16 Qershor, ora 19:30, te Sheshi “Shtraus”. Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit – Bashkia Tiranë sjell tek ju koncert festiv me këngë e valle të trevave shqiptare. Kush di një kengë nga trevat e tij…kush di një ritem a melodi…t’i bashkohet grupit të artistëve duke i dhënë ngjyra sheshit “Shtraus”. Ju […]

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).