Art & Kulturë

Ankandi i Biçikletave

Ke një biçikletë të vjetër që të është prishur apo nuk e përdor më? Sille ta rregullojmë ne Falas. Kërkon një biçikletë të lirë, të përdorur. Hajde ta gjejmë ne me çmimin më të lirë të mundshëm në Ankandin e Biçikletave. Do të mësosh të riparosh biçikletën vetë? Hajde të mësojmë ne.Do të praktikosh biçikletën […]

Zbuloni çmimin marramendës për të cilin është shitur posteri i rrallë i Elvis Presley

Fama e Elvis Presley vazhdon që të mbizotërojë edhe sot e kësaj dite, ku nuk janë të paktë fansat që do paguanin çdo shumë për të pasur një send nga këngëtari. Së fundmi, një poster i rrallë i Elvis Presley, që datonte prej vitit 1955, është shitur në një ankand në Karolinën Jugore për 42.500 […]

Shiten në ankand 112 letra dashurie të Simone de Beauvoir

Sipas shtëpisë së ankandeve Christie’s, kineasti Claude Lanzmann shiti 112 letra dashurie që ia kishte dërguar francezja e famshme Simone de Beauvoir. Letrat janë plot pasion çmendurie që çifti shkëmbeu gjatë aventurës së tyre prej 7 vitesh në dekadën 1950 e nuk janë publikuar kurrë. Christie’s njoftoi se këto u blenë nga universiteti i Jeillit […]

Del në ankand shtëpia e fundit e jetës së Picassos

Një vilë në bregdetin francez, ku piktori Pablo Picasso kaloi vitet e fundit të jetës së tij do të dalë në ankand të enjten, episodi i radhës në rrugëtimin e pasurive të patundshme që Riviera Franceze ruan me fshehtësi, ku përzihen bukuria, njerëzit e famshëm dhe pasuri të mëdha. Aktualisht e vlerësuar me 20,2 milionë […]

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).