Art & Kulturë

RiniFest 2017: Zbuloni kush këngëtar do të performojë në Tiranë më 8 dhjetor

Me rastin e Ditës së Rinisë, në kryeqytet do të zhvillohen një sërë aktivitetesh të ndryshme, me qëllim që gjithkush të gjejë eventin që i përshtatet më shumë dëshirave të tij.

Megjithatë, do të jenë 4 këngëtarë shqiptarë ata që do të ngjiten në skenën që do të ndërtohet tek Kolonat, për të festuar këtë ditë. Bëhet fjalë për Young Zerka, Gent Fatali, Endrik Beba dhe Renis Gjoka.

Këta kantautorë do të këndojnë live këngët e tyre më të suksesshme për publikun shqiptar. Gjithashtu, në këtë skenë do të performojnë edhe Dj me famë në Tiranë, si: Dj Aldo, De Vox, Danny, Antoin, etj.

Ky event fillon në orën 18:00, tek Sheshi “Nënë Tereza”, Kolonat.

Leave a reply

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).