Art & Kulturë

Food & Drink Festival 2017

Expocity Albania organizon për të tretin vit radhazi panairin “Food & Drink Festival 2017”, që do të mbahet në datat 8-10 Dhjetor 2017. Panairi i dedikuar industrisë së ushqimit & pijeve do të jetë i fokusuar në ruajtjen e traditës, krijimin e një platforme promovimi të zhvillimeve më të fundit të këtij sektori, duke ofruar […]

ArgjiroFest 2017

Festa e Gjirokastres ku priten miq nga te gjitha anet dhe ne vecanti gjirokastritet. Aktivitete, koncerte, argetim, kulture, trashegimi kulturore, panaire artizanale dhe festa e miqesise ne keto 5 dite. Te gjithe kane festa por Gjirokastra eshte feste me vete!

Angelin Preljocaj – Trait d’Union & Création 2017

Ambasada e Francës ka kënaqësinë t’ju njoftojë mbi vënien në skenë të spektaklit të ri të koreografit Franko-Shqiptar Angelin Preljocaj më 4 tetor 2017 në Pallatin e Kongreseve në Tiranë. Bëhet fjalë për Premierën ndërkombëtare të krijmtarisë së tij të re, e cila mbahet ende “sekret”, e shoqëruar nga rimarrja e duo-s mashkullore të vitit […]

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).