Art & Kulturë

Ndahet nga jeta bashkëshortja e Dritëro Agollit

Zonja Sadije Agolli, bashkëshortja e shkrimtarit Dritëro Agolli është ndarë sot nga jeta në moshën 76 vjeçare. Ndarja e saj nga jeta vjen dy vjet pas vdekjes se bashkëshortit, Dritëro Agollit.

Sadije Agolli ka ndërruar jetë sot në spital, ku ishte shtruar pasi kishte pësuar javën e shkuar hemoragji cerebrale.

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).