Art & Kulturë

Këta janë filmat më të shëmtuar të 2017 sipas Razzies

“The Golden Raspberry Awards” që njihet shkurt si Razzies, ka publikuar nominimet për filmat më të shëmtuar të vitit 2017.

Kjo ceremoni çmimesh, e cila është një tallje ndaj ceremonisë së Oscar, do të mbajë këtë vit edicionin e saj të 38-të.

“Transformers: The Last Night” kryeson kategorinë e “Filmit më të keq të vitit”, ku ka marrë plot 9 nominime. Ndër filmat e tjerë që janë nominuar në këtë kategori janë: “Fifty Shades Darker”, “Baywatch”, “The Emoji Movie” dhe “The Mummy”.

Ndërkohë, Emma Watson, Jennifer Lawrence, Katherine Heigl, Dakota Johnson dhe Tyler Perry janë aktoret që janë nominuar në kategorinë “Aktoret femra më të këqija të vitit”.

Në kategorinë “Aktori më i keq i vitit” janë përfshirë disa prej emrave më në zë të Hollywood-it, si: Mark Wahlberg, Tom Cruise, Johnny Deep, Jamie Dorman dhe Zac Efron.

Ceremonia e Razzies do të mbahet një ditë para Oscar, më 3 mars, ku do të shpallen fituesit e këtyre kategorive.

Leave a reply

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).