Art & Kulturë

Ja cila është premiera e parë e vitit në ”arTurbina”

Shfaqja e paë premierë për këtë vit në arTurbina është drama “Gusht: Portret Familjar” vepra më e rëndësishme e autorit Tracy Letts.

Me regji nga Spiro Duni vepra sjell në role një kastë aktorësh të njohur.

Merita Xhani, Luli Bitri, Eva Alikaj, Dritan Boriçi, Flaura Kureta, Elia Zaharia, Ligoraq Riza, Neritan Liçaj, Myzafer Zifla, Niada Saliasi, Margent Caushi, Doriana Çaushi janë aktorët që regjisori Duni i ka besuar personazhet e veprës, që vijon këtë fundjavë në skenën e ”arTurbina”.

https://www.facebook.com/officialTeatriKombetar/videos/530346757467652/

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).