Art & Kulturë

Ermonela Jaho në Madrid, rikthehet me rolin e…

Sopranoja e famshme shqiptare Ermonela Jaho do të ngjitet në skenën e Shtëpisë Operistike të Madridit, me rolin e Cio-Cio-San të shfaqjes operistike “Madama Butterfly”.

Shfaqja është vendosur edhe në repertorin e kësaj shtëpie operistike dhe bëhet e ditur se premiera e kësaj shfaqje do të jetë më 27 qershor dhe do të ketë edhe repriza të shumta deri më 21 qershor. Po me këtë shfaqje artistja shqiptare sapo është prezantuar në Washington DC, por kjo shfaqje tashmë po e rikthen sërish në Evropë.

Leave a reply

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).