Art & Kulturë

Horoskopi Javor 16 – 22 Mars 2020

Dashi
21 Mars – 19 Prill
Dashuria: Kjo javë do të jetë ideale për zhvillimin e një historie dashurie dhe ndoshta për konsolidimin e saj. Do të vendosni gjithashtu pasion të madh në miqësi dhe marrëdhënie me të tjerët. Për zemrat e vetmuara hapet një periudhë pozitive, takimet do të jenë të shumta dhe shumica prej tyre do të kenë fat. Puna: Në fushën profesionale, megjithatë, do të ketë pak optimizëm, do të ketë edhe vështirësi serioze dhe do të jeni nervoz. Ju nuk do të keni shumë energji, por një majë fat do t’ju ndihmojë të përballeni me çdo situatë.

Demi
20 Prill – 20 Maj
Dashuria: Historitë që kanë marrë fund do të arkivohen më në fund. Mos e humbni kohën në situata jo të favorshme, përkundrazi përkushtohuni në kryerjen e asaj që ju bën të lumtur. Gjithashtu shmangni njerëzit negativë që ju krijojnë ankth dhe zhyten në ankth. Një fundjavë paqësore për të gjithë, si për çiftet ashtu edhe për beqarët. Puna: Java mund të njoftojë disa surpriza të këndshme në punë dhe madje edhe nëse gjendja shpirtërore nuk do të jetë më e mira në shumë raste mund të përfitoni nga ajo. Angazhimi juaj do të jetë në maksimumin e tij dhe kjo do të njihet edhe me kënaqësi të këndshme.

Binjakët
21 Maj – 20 Qershor
Dashuria: Kalimi i Mërkurit në një pozicion disonant do t’ju bëjë të padurueshëm dhe të diskutueshëm. Dikush do të zbulojë një mashtrim nga një mik. Kushdo që planifikon një udhëtim të shkurtër do të duhet ta shtyjë atë. Beqarët do kenë shanse të shkëlqyera për të bërë miq dhe për të gjetur një shpirt binjak, ndërsa racionaliteti do të mbizotërojë brenda çifteve. Puna: Do të jeni të vendosur dhe do të përballeni me detyra mjaft komplekse pa ndonjë vështirësi. Kjo do të rrisë vetëvlerësimin dhe respektin tuaj nga kolegët. Nëse jeni duke kërkuar për një vend pune, disa propozime shumë interesante mund të vijnë, por ata që tashmë e kanë atë mund të marrin një lajm të mirë.

Gaforrja
21 Qershor – 22 Korrik
Dashuria: Këtë javë do të keni paqe në mendje, gjithashtu falë disa sqarimeve me partnerin tuaj që do të funksionojnë mirë për një hap të mundshëm përpara. Do të ndjeni gjithë dashurinë e një të dashuri dhe do kaloni më shumë kohë së bashku. Padyshim që do të ndiheni më pozitivë. Zemrat e vetmuara do të bëjnë takime të bukura. Puna: Në punë nuk do ndiheni aq të lodhur siç keni qenë deri tani. Do keni edhe një afinitet më të madh me kolegët, aq sa mund të lindin miqësi të qëndrueshme. E gjithë kjo do ju vë në një humor të mirë. Kujdes nga financat, shpenzimet e paplanifikuara mund të ndodhin.

Luani
23 Korrik – 22 Gusht
Dashuria: Në sferën sentimentale do të ketë ndryshime që duhen bërë por ju do të jeni në gjendje të menaxhoni gjithçka mirë. Hëna do të jetë në shenjën tuaj, por ju duhet të jeni ai që po bën hapat e duhur. Midis të premtes dhe të shtunës ju mund të shijoni dy ditë me fat. Beqarët do jenë në gjendje të bëjnë takime interesante dhe një miqësi e bukur mund të shndërrohet në diçka më shumë. Puna: Shumë projekte që keni konceptuar për fat të keq nuk do të gjejnë themele të forta për të filluar të materializohen. Ju duhet të jeni më pak pesimist dhe të përpiqeni të veproni, edhe nëse duhet të prisni momentin e duhur për disa supozime thelbësore. Disa çështje do t’ju kërkojnë shumë vëmendje dhe do t’ju mbajnë veçanërisht të zënë në organizimin e përditshëm.

Virgjëresha
23 Gusht – 22 Shtator
Dashuria: Fatkeqësisht, në fushën e dashurisë, grindjet mbizotërojnë mbi pasionin. Sidoqoftë, ju nuk do të bëni shumë për të zhbllokuar këtë situatë dhe do ta lejoni veten të mashtrohet nga zemërimi dhe kokëfortësia juaj. Jupiteri në favor do t’ju ndihmojë të kapërceni çdo pengesë dhe të mbani qetësinë. Beqarët do të jenë duke u kapur me disa njohje të reja. Puna: Këtë javë do të përqendroheni në aspektin e punës dhe energjitë që do të shfrytëzohen në funksion të një biznesi veçanërisht fitimprurës. Edhe pse do të ketë disa vështirësi, veçanërisht për shkak të mërkurit disonant, gjithçka do të jetë mirë. Nëse keni biznesin tuaj do të merrni fitime të shkëlqyera.

Peshorja
23 Shtator – 22 Tetor
Dashuria: Këtë javë do të diskutoni pak me partnerin tuaj për ato që dëshironi, si ndiheni, shqetësimet e përgjithshme. Të folurit do të të bëjë mirë dhe do të ndihmojë marrëdhënien tënde përmes një krize. Beqarët do jenë në gjendje të angazhohen në njohje të reja por fatkeqësisht ato nuk do të rezultojnë të qëndrueshme. Puna: Puna do të duket se po ngec, por mos u dekurajoni nga kjo. Për shumë njerëz do të ketë disa pavendosmëri se cila ofertë pune duhet të pranojë, por është thelbësore të mos merrni vendime të nxituara. Pra, reflektoni dhe mos veproni në impuls nëse doni të arrini qëllime të caktuara.

Akrepi
23 Tetor – 21 Nëntor
Dashuria: Në këtë javë të marsit do të jeni komunikues të shkëlqyeshëm. Shumë do të kërkojnë këshilla dhe do të jeni të lumtur të ndihmoni këdo që ka dyshime dhe kërkon një mendim. Në dashuri gjithçka do të rrjedhë pa probleme, mirëkuptimi fizik do të jetë akoma në krye. Për beqarët nuk ka nevojë të bëj takime për të bërë miq të rinj. Puna: Situata e punës është shumë e qetë, megjithatë nuk jeni të kënaqur me atë që keni arritur dhe kjo do t’ju sjellë pak nervozizëm. Mënyra më e mirë për të lëshuar tensionin është të punoni shumë dhe të pranoni disa këshilla nga ata që kanë më shumë përvojë se ju.

Shigjetari
22 Nëntor – 21 Dhjetor
Dashuria: Yjet ofrojnë ditë me ulje dhe ngritje, ju do të kaloni nga një humor i mirë në pesimizëm dhe Mërkuri i kundërt nuk do t’ju ndihmojë në këtë. Në dashuri do të tregoheni pak të acaruar, do diskutoni me partnerin. Dikush mund të mos jetë më i gatshëm të dëgjojë ankesat tuaja. Fundjavë e mirë për beqarët, takime të reja vijnë së shpejti. Puna: Në punë do të ketë vonesa dhe disa situata do të pezullohen ose shtyhen. Mund të lindin konflikte midis jush dhe eprorëve tuaj. Ofertat e mira të punës do të shfaqen në jetën tuaj, ju vetëm duhet të kapni ato në ajër.

Bricjapi
22 Dhjetor – 19 Janar
Dashuria: Në familje këtë javë do të tregoni dashurinë tuaj dhe do të jeni konkret dhe i vendosur. Sidoqoftë, grindjet mund të lindin, të cilat, shumë lehtë, do të zgjidhen në fundjavë. Në vend të kësaj, partneri do të jetë më i dashuruar se kurrë dhe do t’iu përkushtohet plotësisht juve. Lajm i mirë për zemrat e vetmuara, është koha për të gjetur një shpirt binjak. Puna: Falë mbështetjes së planetëve si Marsi dhe Jupiteri në shenjë, do të jeni një udhëzues i rëndësishëm për bashkëpunëtorët tuaj ose kolegët e punës. Gjërat po shkojnë mjaft mirë dhe ju gjithashtu mund të shijoni ditë relaksuese. Me disponimin e mirë që ju veçon, do të keni mundësi të shlyeni të gjitha angazhimet tuaja.

Ujori
20 Janar – 18 Shkurt
Dashuria: Yjet këtë javë tregojnë se shumë prej jush po kalojnë një fazë reflektimi, të një introspeksioni të rëndësishëm që së shpejti do të sjellë rezultate të mira. Ata që kalojnë nëpër ndryshime me qetësi do të marrin atë që dëshirojnë. Venera në kundërshtim do ju bëjë që të jeni më pak prezent me partnerin tuaj. Beqarët do kenë takime të mira por ato nuk do të jenë përfundimtare. Puna: Java paralajmëron lajme interesante në sektorin e punës, por nuk do të keni nevojë të shikoni prapa. Në vend të kësaj, ju do të duhet të mendoni për të ardhmen tuaj, duke u përqëndruar në bashkëpunime të reja dhe mundësi që do të kapen në ajër. Mund të ketë disa vështirësi por ju do të jeni në gjendje t’i menaxhoni ato më mirë.

Peshqit
19 Shkurt – 20 Mars
Dashuria: Dashuri në plan të parë për vendasit e shenjës. Marrëdhënia në çift do të vij në maksimum dhe mund të ketë shumë mbrëmje pasioni që do të dëshmojnë të jenë të nxehta. Sidoqoftë, në këtë fazë ulje-ngritje gjendja shpirtërore mund të ndryshojë pa ndonjë arsye specifike. Beqarët që ndjehen të vetmuar gjatë fundjavës do të gjejnë diçka për t’u çlodhur. Puna: Fillimi i javës do të jetë mjaft i trazuar, por këto ditë nuk do ta shqetësojnë jetën tuaj. Puna do të rrisë tensionin tashmë të pranishëm në shpirtin tuaj. Në këtë kontekst do të jetë e nevojshme të përqendroheni vetëm në angazhimet dhe të mos tërhiqeni nga diskutimi. Shumë prej jush do të fillojnë një kurs të ri studimi ose do të thellojnë temat e interesit të tyre.

InfoKult jep informacion 360 gradë për të kaluar kohën e lirë sa i takon artit, kulturës dhe turizmit (në kuptimin e destinacioneve turistike).