Horoskopi Javor 29 Qershor – 5 Korrik 2020

Dashi

21 Mars – 19 Prill

Këtë javë ju mund të jeni më prekës se zakonisht. Nëse e gjeni veten duke u kapur ndaj të tjerëve, veçanërisht partnerit tuaj ose dikujt me të cilin jetoni, përpiquni të bëni një hap prapa. Mos lejoni atë që dikush tjetër ju thotë të ndikojë në sjelljen tuaj nëse është e mundur. Nëse mendoni se partneri juaj po përpiqet të shtypë butonat, kjo do të jetë edhe më e rëndësishme për të vazhduar. Lejimi i partnerit tuaj për t’ju nxitur në këtë mënyrë mund të çojë vetëm në një shpërthim për të cilin më vonë mund të pendoheni. Kjo është java që dëshironi të bëni sa më shumë aktivitet fizik, nëse keni nevojë të fryni pak avull.Demi

20 Prill – 20 Maj

Ju i keni mbajtur gjërat brenda shumë më tepër se zakonisht. Nëse jeni ndier plotësisht të irrituar për veprimet ose mosveprimet e partnerit tuaj, atëherë ka të ngjarë të fryeni këtë javë. Eshtë e mundur që ju të filloni një argument me shokun tuaj dhe nëse e bëni këtë, do ta merrni atë një nivel që vërteton reputacionin e “demit tuaj në një dyqan porcelani”. Beqar? Duket sikur ke një nga miqtë e tu në një piedestal të tillë këtë javë saqë nuk po mendon as për romancën. Jeta juaj shoqërore është mjaft e kënaqshme siç është.Binjakët

21 Maj – 20 Qershor

Duket sikur do të jesh tepër i ndjeshëm ndaj mendimit të një miku të dikuj që po shoqëron apo po flirton, nuk është aq i mirë sa duhet për ty. Në fakt, ju mund të mos dëshironi të dëgjoni asgjë që ju detyron të futni zërin brenda kokës suaj. E vërteta është se pala juaj mund të shërbejë vetëm si një serum i vërtetë për sa i përket shpirtit tuaj. Nëse mund të kaloni duke u bërë mbrojtës, merrni parasysh nëse mund të ketë ndonjë të vërtetë për atë që po thotë. Ka shumë të ngjarë që dhe ju do të mësoni diçka në proces.Gaforrja

21 Qershor – 22 Korrik

Këtë javë ju mund të gjeni veten duke thënë diçka që ju e dini se është plotësisht e papërshtatshme. Sidoqoftë, deri në kohën kur e kupton, do të jetë vonë. Nëse kjo ndodh, rrënja e zhgënjimit tuaj duket se qëndron në faktin se partneri juaj nuk po bën atë që dëshironi. Kjo mund të jetë çdo gjë nga kënaqësia seksuale deri tek ndihma përreth shtëpisë. Nëse jeni beqar, mund të keni një bisedë me një perspektivë të mundshme takimesh. Eshtë e mundur që të dy jeni shumë mbrojtës.Luani

23 Korrik – 22 Gusht

Ju keni një vullnet të çelikut dhe pak njerëz mund të qëndrojnë në nivelin tuaj të vendosmërisë. Nëse jeni në një lidhje, është e mundur që të përqendroheni më shumë në lidhjen me bindjet tuaja dhe mënyrën e të bërit të gjërave, në vend që të merrni parasysh që në të vërtetë mund të ketë një mënyrë më të mirë. Sa më shumë që partneri juaj përpiqet t’ju bëjë që të përkuleni pak për ta parë këtë, aq më shumë ka të ngjarë të luftoni përsëri. Pyete veten pse – dhe nëse është vërtet një veprim i mirë. Beqar? Ndaloni të përpiqeni të bindni dikë që po flirtoni se jeni një kapës i mirë. Ju jeni, kështu që le të jetë ajo që do të jetë.Virgjëresha

23 Gusht – 22 Shtator

Ju mund të jeni mjaft të mërzitur me një mik të cilit i keni besuar, i cili ka tradhtuar disi besimin tuaj. Ndoshta keni biseduar me këtë palë së fundmi për ndjenjat tuaja romantike për dikë ose për faktin që aktualisht ose më parë keni pasur një marrëdhënie seksuale me dikë në rrethin tuaj të ndërsjellë shoqëror. Lajmet mund të kenë dalë jashtë dhe nëse po, do ta dini se duhej të ishte personi në të cilin keni besuar. Do të jeni të përflakur dhe me të drejtë. Por prapëseprapë, kini kujdes sesi e trajtoni. Sapo të thuhen fjalë të zemëruara, ato nuk mund të kthehen prapa.Peshorja

23 Shtator – 22 Tetor

Nëse ju duket se nuk mund të merrni një vendim në lidhje me karrierën tuaj, kjo mund të çojë në disa argumente me partnerin tuaj këtë javë. Ai ose ajo nuk do të ketë shumë durim për zbrazjen tuaj ose duhet t’i përdorë ato si një bord i tingullit për të kuptuar opsionet tuaja. Në të njëjtën kohë, ju mund të shqetësoheni për këtë dhe t’i shpreheni zhgënjimin tuaj partnerit. Pse dashuria juaj thjesht nuk mund t’ju tregojë të njëjtin nivel mbështetjeje që ju shfaqni? Eshtë një problem. Beqar? Ju mund të pyesni veten nëse po vendosni shumë theks në botën tuaj profesionale në kurriz të jetës suaj personale.Akrepi

23 Tetor – 21 Nëntor

Pavarësisht se çfarë po ndodh në jetën tuaj të dashurisë, do të përfitoni nga një mbrojtje e mahnitshme kozmike këtë javë. Ju e dini që pavarësisht se ku qëndroni në botën tuaj të marrëdhënies, besimi juaj në dashuri është i palëkundshëm. Kjo do të jetë një ndihmë e jashtëzakonshme për ju gjatë asaj që mund të jetë një javë stresuese në komunikime. Nëse jeni beqar, ju duket se keni një nivel të caktuar paqeje dhe perspektivë më të madhe fotografish pse nuk po takoni dikë tani. E dini që nuk është ende koha e duhur. Dhe për shkak se nuk jeni në prurl, ju mund të gjeni veten duke tërhequr dikë që është entuziast nga ju.Shigjetari

22 Nëntor – 21 Dhjetor

Nëse po përpiqeni të tërheqni dikë në rrugën tuaj, është e mundur që ju do të dilni në rrugë shumë të fortë këtë javë me fjalët tuaja. Në fakt, ajo që ju thoni mund të jetë një kthim i tillë që të humbni plotësisht shanset tuaja. Kini kujdes me fjalët. Duket sikur mungesa e durimit tuaj mund të bëjë që ju të shtyni shumë për përgjigje. Për shembull, nëse bëni një pyetje dhe personi që po flirtoni nuk dëshiron të përgjigjet, lereni atë. Ai ose ajo nuk e ka për detyrë një shpjegim. Mos harroni, ju jeni në fazën “njohja me njëri-tjetrin”. Lëreni që biseda të rrjedhë natyrshëm.Bricjapi

22 Dhjetor – 19 Janar

Komunikimi mbetet plotësisht i ngatërruar këtë javë në çështjet e partneritetit. Edhe pse Mërkuri do të kthehet drejtpërdrejt në jetën tuaj të marrëdhënieve të Dielën, një lidhje e tensionuar me Marsin të Mërkurën mund të sjellë një argument të madh midis jush dhe partnerit. Tema e këtij tensioni duket se ka të bëjë me një çështje familjare që mbetet e pazgjidhur. Asnjë nga ju nuk mund të heqë emocionet nga situata aq gjatë sa të ketë një diskutim racional për të. Për shkak të kësaj, një zgjidhje vazhdon të ju shmangë juve. Të paktën tani për tani. Beqar? Mos flisni me familjen tuaj për jetën tuaj të dashurisë. Do të pendoheni.Ujori

20 Janar – 18 Shkurt

Ju mund të jeni të irrituar me opsionet tuaja për takime nëse jeni beqar. Nuk është se nuk mund të tërheqësh askënd në rrugën tënde. Problemi duket se është se njerëzit që ju tërheqin kanë zakone rrënjësisht të ndryshme nga ju, veçanërisht në lidhje me shëndetin. Këtë javë, dallimet mund të jenë çmendëse. Një shembull mund të jetë që ju nuk jeni duhanpirës dhe po tërheq vetëm duhanpirësit me të cilët nuk jeni vërtet i pajtueshëm. Një mundësi tjetër është që të jeni një vegjetarian dhe të tërhiqni vetëm njerëz që insistojnë në dozën e tyre të përditshme të mishit. Ju nuk do të dëshironi të bëni kompromis – dhe nuk duhet të keni.Peshqit

19 Shkurt – 20 Mars

Edhe pse Mërkuri do të kthehet i drejtpërdrejtë në jetën tuaj të romancës këtë të Dielë, me siguri nuk jeni në gjendje të qartë këtë javë kur bëhet fjalë për çështje të zemrës. Në fakt, ju mund të jeni më konfuz se kurrë se çfarë të bëni në lidhje me skenarin tuaj aktual të jetës së dashurisë. Me shumë mundësi keni një vendim të rëndësishëm për të marrë. A i jepni një shans të dytë? A ndaheni me personin që jeni aktualisht duke takuar? Ju bëni vetëm një pushim nga skena e takimit tërësisht? Mos u ndjeni sikur duhet të bëni një zgjedhje të vendosur akoma. Cdo vendim që merrni këtë javë nuk do të qëndrojë gjithsesi.